کتاب آشنایی با هنر دقیق خواندن اثر لیندا الدر - اختران | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
آشنایی با هنر دقیق خواندن

آشنایی با هنر دقیق خواندن

اختران

قیمت اصلی: 130,000 ریال

مقدار تخفیف: 13,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 117,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات اختران منتشر کرد:
خواندن نوعی کار فکری است. و کار فکری مستلزم آمادگی برا پشتکار به خرج دادن در مواجهه با مسائل پیچیده است. اما شاید از آن مهم تر این است که بدانید کار فکری اساساً یعنی چه-چیزی که خیلی از خوانندگان (از جمله دانش آموزان و دانشجویان) توجهی به آن ندارند. اگر بدون اینکه بدانید خواندن درست یعنی چه فقط یاد گرفته اید «بخوانید»، در واقع بد خواندن را آموخته اید. به همین دلیل است که خواندن برای اغلب دانش آموزان کاری است منفعلانه. انگار تصورشان از خواندن چنین چیزی است: چشمت را از راست به چپ روی متن حرکت می دهی و خط به خط پیش می روی تا به نوعی، به شکلی نامعلوم، معناها خود به خود و بی هیچ تلاشی وارد ذهن بشود.
ما در حین خواندن کلمات را به معنا ترجمه می کنیم. نویسنده هم پیش تر همین کار را کرده: اندیشه ها و تجربه هایش را به کلام ترجمه کرده. کاری که ما باید بکنیم این است که همین کلمه ها را بخوانیم و از نو ترجمه شان کنیم به معناهایی که نویسنده در اصل در نظر داشته. منتها بر مبنا و به کمکِ اندیشه ها و تجربه های خودمان. ترجمه ی دقیق کلمات به معناهای مورد نظر نویسنده آمیزه ای است از تحلیلگری و سنجشگری و خلاقیت. و «هنر دقیق خواندن » یعنی همین: استخراج و دورنی سازی آگاهانه ی معناهای مهمِ نهفته در متن، و راه یافتن به ذهنیت نویسنده.
این کتاب در دو بخش تنظیم شده است: بخش اول، بخش نظری، دربردارنده ی مبانی، مفاهیم، و توضیح «هنر دقیق خوانی» از منظر تفکر انتقادی و پنج مرحله ی کلی برای خواندن دقیق انواع متن هاست؛ اعم از متون درسی،مطالب روزنامه ها، متون ادبی و غیره. در بخش دوم، بخش علمی، برگزیده هایی از چند متن آمده شامل اندیشه هایی که به گمان نویسندگان «ارزش دقیق خواندن را دارند»، و آنگاه نحوه ی دقیق خوانی در عمل نشان داده شده است. این متن ها عبارتند از: اعلامیه ی استقبال آمریکا (توماس جفرسن و دیگران)، نافرمانی مدنی (هنری دیوید ثورو)، آمریکایی قرن نوزدهم (هنری استیل کاماگر)، هنر عشق ورزیدن (اریک فروم)، باورهای نیندیشیده (مارک تواین)، طغیان توده ها (خوزه ارتگا ئی گاست)، مرید راستین (اریک هوفر) و مفهوم آموزش (جان هنری نیومن)
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی ادبیات آموزش، نقد و نظریه


شابک 9789642071807
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی ادبیات
موضوع فرعی آموزش، نقد و نظریه
نویسنده لیندا الدر
مترجم پیام یزدانی
ناشر اختران
سال انتشار 1398

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 100 صفحه
وزن 138 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 1482 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 4 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 3 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 35 بار


نظرات کاربران
تصویر پروفایل

مینا روحانی
14:50:39 | 1399/02/24

دوسش داشتم کمکم میکنه تا عمق معنای یک‌نوشته رو در یابیم‌و بیشتر راجع بهش فکر کنیم و تحلیل کنیم

پاسخ به این پیام

  • 1
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی