کتاب نوشتن با دوربین اثر پرویز جاهد - اختران | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
نوشتن با دوربین

نوشتن با دوربین

اختران

قیمت اصلی: 420,000 ریال

مقدار تخفیف: 37,800 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 382,200 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات اختران منتشر کرد:
نوشتن با دوربین کتابی است چالش گر که در دو وجه حرکت میکند؛ وجهی در تبیین و شناساندن جایگاه ابراهیم و گلستان فیلم ساز است که به زعم او تمامی زوایای کارش روشن یا بازگو نشده است و او خود را ملزم دیده تا روشن گری کند. وجه دیگر این کتاب روایت آقای گلستان است در باب یک دوران.
نوشتن با دوربین کتاب جذابی است. هر خواننده ای از نسل ما آن را با ولع خواهد خواند و دوران خود را مرور خواهد کرد. حاضر جوابی، قدرت استدلال، نگاه تیز و بینش عمیق ازخصوصیات ابراهیم گلستان است که در این گفت و گو نیز به کمال ظاهر شده است.
ابراهیم گلستان صراحت دارد و مردم ما صراحت را با خشونت و زمختی یکی میدانند. مردم ما با فرهنگ محافظه کاری، لاپوشانی، تعارف های الکی، احتیاط کاری و ریاکاری بزرگ شده اند. چه مردم عادی مان، چه نویسندگان و شاعران و فیلسوف هایمان و چه بوروکرات ها و تکنوگرات هایمان.
کتاب نوشتن با دوربین را خوانده ام. مطالب جالب توجهی در این کتاب بود. من به آقای گلستان علاقه دارم و برای ایشان احترام قایل هستم.
کتاب نوشتن با دوربین با طوفان سهمناکی آغاز میشود و هرچه مصاحبه به پیش می رود خواننده با شخصیت گلستان و حقیقت او بیشتر و بیشتر آشنا میشود کتاب با زمزمه ی چشمه ای پاک و زلال به پایان میرسد.
نوشتن با دوربین به عنوان یکی از معدود منابع و مراجع موجود درباره ابراهیم گلستان و آثار او، اثری است ماندنی و کم نظیر که به سهم خود به برطرف کردن فقر موجود در زمینه منابع پژوهشی در مورد سینمای ایران کمک میکند.
این گفت و گوی بلند با ابراهیم گلستان، نویسنده و فیلم ساز بلند آوازه ایرانی، از بسیاری جهات استثنایی است. دامنه مصاحبه از جمله این موارد استثناست. مجموعه بحث ها و پرسش و پاسخ ها قطعاتی از سیمای مرد هنرمند را تکه تکه در کنار هم میگذارد تا به ابعاد شخصیت مردی شکل میدهد که چندان مایل نیست درباره خود حرف بزند اما درباره جهان، آنگونه که خود میبیند، بسیار سخن دارد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی سینما و تئاتر آموزش، نقد و نظریه


شابک 9789647514576
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی سینما و تئاتر
موضوع فرعی آموزش، نقد و نظریه
نویسنده پرویز جاهد
مترجم
ناشر اختران
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 6
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 315 صفحه
وزن 374 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 637 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 2 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 1 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 6 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

[email protected]

دسته بندی موضوعی