کتاب تاریخ جهان اثر ارنست گامبریج - نی | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
تاریخ جهان

تاریخ جهان

نی

قیمت اصلی: 480,000 ریال

مقدار تخفیف: 48,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 432,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات نی منتشر کرد:
تاریخ جهان تحولات و رخدادهای بشر را در چهل فصل از عصر حجر تا انرژی هسته ای با زبانی بسیار ساده و صمیمی، بی تکلف، شیرین و جذاب روایت می کند، چنان که کثیری از خوانندگان آن در گروه های سنی و سطوح آموزشی مختلف گفته اند از مطالعه ی این کتاب نه تنها بسیار لذت برده اند، بلکه آن را دریچه ی نوینی به جهان تاریخی و تاریخ جهان یافته اند و بر آن شده اند که با کتاب های دیگری، مطالعه تاریخ را پی بگیرند. مفسرلوس آنجلس تایمز می گوید گامبریچ به تاریخ جان می بخشد و خواننده را همراه خود در سفینه ای زمان پیما بر فراز تاریخ جهان به پرواز درمی آورد و او را همواره در طول کتاب به سیر و سلوکی فکری و عاطفی میان گذشته و حال وامی دارد.
گامبریچ فصل پایانی کتاب با عنوان «بخش کوچکی از تاریخ که من خود در آن زیسته ام» را این گونه به پایان می برد: «اکنون هر زمان یک زلزله، یک سیل، یک توفان سهمگین، قحطی و خشکسالی و بلایای دیگر در نقاط دورافتاده ای از جهان، مردان، زنان و کودکان زیادی را به کام مرگ می برد، هزاران انسان در کشورهای ثروتمند، پول و نیروی شان را برای یاری رساندن به بازماندگان آن ها به کار می گیرند. چنین نیکوکاری هایی در گذشته صورت نمی گرفت. بنابراین همچنان حق داریم به آینده ای بهتر امیدوار باشیم.»
ارنست گامبریچ مورخ اتریشی در 30 مارس 1909 در وین به دنیا آمد و در دانشگاه وین تحصیل کرد. در سال 1937 از اتریش راهی انگلستان شد و به عضویت مؤسسه ی تحقیقات هنری واربورگ درآمد و از سال 1959 تا 1972 ریاست آن را برعهده گرفت. علاوه بر آن در دانشگاه های لندن، کمبریج، آکسفورد، هاروارد و چند دانشگاه برجسته ی دیگر در آمریکا به تدریس تاریخ، فلسفه و نقد هنر پرداخت. او در سال 1960 به عضویت آکادمی بریتانیا درآمد و جوایز متعددی دریافت کرد از جمله جایزه ی گوته در سال 1994 و جایزه ی بالزان در سال 1985 که به خاطر پژوهش وی در تاریخ هنر غرب به او تعلق گرفت. گامبریج شناخته شده ترین مورخ هنر در بریتانیا و شاید در جهان شمرده می شود. اولین کتاب او، تاریخ جهان، در سال 1936 و به زبان آلمانی در اتریش منتشر شد. یک سال بعد در زمان حاکمیت رژیم نازی این کتاب در زمره کتاب های ممنوعه در این کشور قرار گرفت و سرانجام چند سال پس از مرگ او، در سال 2005 منتشر شد. کتاب تاریخ هنر او برای اولین بار در سال 1950 منتشر شد و تاکنون به بیش از سی زبان منتشر شده است. گامبریچ در سوم نوامبر سال 2001 در سن 92 سالگی درگذشت.
علی رامین مؤلف، مترجم و محقق، در سال 1321 در تهران به دنیا آمد. پس از گذراندن تحصیلات دبیرستانی وارد دانشگاه تهران شد و در رشته ی علوم سیاسی و اقتصاد کارشناسی گرفت. او با مدرک کارشناسی ارشد در رشته ی مدیریت از دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل و موفق به اخذ دکتری اقتصاد بین الملل از دانشگاه لنكستر انگلستان شد. وی در حال حاضر رشته های جامعه شناسی هنر و فلسفه ی هنر را در مقطع کارشناسی ارشد و دكتری تدریس می كند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی تاریخ تاریخ جهان


شابک 9789641851271
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی تاریخ
موضوع فرعی تاریخ جهان
نویسنده ارنست گامبریج
مترجم علی رامین
ناشر نی
سال انتشار 1398

نوبت چاپ 10
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 405 صفحه
وزن 460 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 681 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 6 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 1 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 42 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی