کتاب شاهنامه فردوسی (قابدار) اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی - کتاب پارسه | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
شاهنامه فردوسی (قابدار)

شاهنامه فردوسی (قابدار)

کتاب پارسه

قیمت اصلی: 1,600,000 ریال

مقدار تخفیف: 160,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 1,440,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات کتاب پارسه منتشر کرد:
فردوسی بزرگ‌ترین شاعر تاریخ ایران است که بزرگ‌ترین داستان‌های به‌هم پیوسته افسانه‌ای و اساطیری ایران را به نظم درآورده است. فردوسی قطع نظر از نظم داستان که برای تجدید روح ایرانی و نمایاندن عظمت و شهامت پهلوانان و سلاطین ایران متصدی آن شده بود، درضمن می‌خواست زبان پارسی را از تنگنایی که در آن قرار گرفته بود بیرون آورده و به این منظور در مقابل کلمات عربی و معانی و مضامین پسندیده عرب، کلمات و عبارات و کنایات و معانی ایجاد کرد و بدین کار گفتن شعر پارسی برای دیگران آسان شد.
برخی داستان‌های شاهنامه احساسی، برخی فیلسوفانه، بعضی پهلوانی و حماسی و تعدادی هم خیال‌گونه و خواب‌گونه است. شاهنامه تنها قصه و داستان نیست و فردوسی را تنها نمی‌توان قصه‌پردازی ماهر دانست. تسلط او بر زبان‌های عربی و فارسی، توانایی او در مثل‌سازی، دست چیره‌اش در فصاحت و بلاغت کلام، آگاهیبه علوم زمانه و درک کامل از خلقیات تاریخی ایرانیان به وضوح در این اثر نشسته است.
شاهنامه برحسب نقل فردوسی دارای شصت هزار بیت بوده ولی نسخه‌هایی که اکنوندر دست است بیش از 52 هزار بیت را حاوی نیست. درباره شروع و خاتمه شاهنامه وسبب سرایش آن اقوال مختلفی وجود دارد. اینکه می‌گویند سلطان محمود از او خواهش کرد تا شاهنامه را منظوم کند، سهو و غلط است زیرا به نص فردوسی شاهنامه در سال 400 انجام یافت و به اختلاف روایات 25 یا 30 یا 35 سال در نظم آن زمان برده و چون مدت 30 سال بیشتر تکرار شده، گویا مابقی تاریخ تقریبی یا الحاقی باشد. بنابراین فردوسی در سال 365 یا 370 یا 375 به نظم شاهنامه شروع کرده است. بعضی خیال می‌کنند که بواسطه ظلمی که بر او رفته بود برای نظم به غزنین رفت و در آنجا به نظم شاهنامه مشغول شد. آنچه مسلم است و می توان تصدیق کرد این است که فردوسی از ابتدای نظم شاهنامه درنظر داشته تا آن را به نام سلطان بزرگی انجام دهد و به صله و پاداش زحمت خود عطایی بزرگ دریابد که به واسطه آن بقیه عمر را به آسایش زندگی کند یا جهازدختر خود را بسازد یا بند آب طوس را بندد.
شاهنامه بزرگ فردوسی که پس از ستایش آفریدگار عالم با داستان کیومرث، هوشنگ، طهمورث و جمشید و ضحاک شروع می‌شود، ماندگارترین افسانه‌های ایران را روایت می کند و تا پادشاهی فرخزاد و یزدگرد ادامه می یابد.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی ادبیات متون کهن


شابک 9786005026719
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی ادبیات
موضوع فرعی متون کهن
نویسنده حکیم ابوالقاسم فردوسی
مترجم
ناشر کتاب پارسه
سال انتشار 1394

نوبت چاپ 5
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب وزیری
جلد کتاب گالینگور
تعداد صفحه 0 صفحه
وزن 0 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 361 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 1 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 7 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی