کتاب مراحل و عوامل و موانع رشد سیاسی اثر رابرت دال - ماهی | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
مراحل و عوامل و موانع رشد سیاسی

مراحل و عوامل و موانع رشد سیاسی

ماهی

قیمت اصلی: 195,000 ریال

مقدار تخفیف: 19,500 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 175,500 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات ماهی منتشر کرد:
"این كتاب پژوهشی است درباره‌ی دگرگونی و مدرن‌سازی سیاسی در جهان سوم كه با استناد به تئوری‌های جدید در این خصوص، به نگارش درآمده است. بر این اساس نویسنده با اشاره به مساله‌ی سنت‌گرایی در كشورهای جهان سوم و این كه تغییر باید در دامان این سنت‌ها صورت پذیرد، نشان می‌دهد كه هركدام از اقسام سنت، چه تاثیری بر تعیین جهت دگرگونی سیاسی خواهد داشت و اصولا دگرگونی چگونه پدید می‌آید و چه عواملی در شكل‌گیری آن موثر هستند. كتاب با این مبحث پایان می‌یابد كه آیا كشورهای جهان سوم باید در رشد سیاسی، از الگوهای شرقی و غربی تاثیرپذیرند یا می‌توانند با استفاده از سنت‌های خود، به صورتی جدید وضع سیاسی خود را شكل بخشند كه پاسخ نویسنده، بیش‌تر بر محور همین موضوع اخیر است. بخش دوم كتاب نیز شامل هفت مقاله است: 1- جنبه‌های رشد سیاسی: مفهوم رشد سیاسی/ لوشن‌پای، 2- دموكراسی/ رابرت دال، 3- ریشه‌های دموكراسی/ كارلز بوآ، 4- رشدنیافتگی سیاسی/ میك‌مور، 5- جامعه‌شناسی مدرن‌سازی/ رانلد اینگلهارت، 6- راه‌های مدرن‌سازی سیاسی/ م. گ. اشمیت، 7- تعارض و همگرایی فرهنگ‌ها در قرن بیست و یكم/ ساموئل هانتینگتون."
عزت‌الله فولادوند در 1314 در شهر اصفهان به دنیا آمد. پدرش قاضی دادگستری بود. او پس از گذراندن تحصیلات پایه در تهران، ابتدا برای ادامه‌ی تحصیل به انگلستان رفت، اما به علت برخی مشکلات دوباره به ایران بازگشت و دوره‌ی دبیرستان را به پایان رساند. سپس به پاریس رفت و دو سال در رشته‌ی پزشکی تحصیل کرد. پس از مطالعه‌ی کتابِ مسائل فلسفه اثر برتراند راسل پزشکی را رها کرد و برای تحصیلِ فلسفه عازم امریکا شد و دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترای فلسفه را در دانشگاه کلمبیا گذراند. از اساتید او می‌توان به آرتور دانتو، رابرت کامینگ و سیدنی مورگن بسر اشاره کرد.
فولادوند از سال 1343 تا 1359 در سمت‌های مختلف در شرکت ملی نفت ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به کار بوده است. در کنار فعالیت‌های شغلی به فعالیت‌های فرهنگی نیز پرداخت و در همان سال‌ها ترجمه‌هایی از او منتشر شد. ترجمه‌ی کتاب‌های فلسفه کانت و آگاهی و جامعه به‌ترتیب در دوره‌های هشتم و نهم کتاب سال جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده‌اند.
از ترجمه‌های او می توان به این کتاب‌ها اشاره کرد: گریز از آزادی (اریش فروم)، آلبرکامو (کانر کروز اوبراین)، خشونت (هانا آرنت)، به یاد کاتالونیا (جرج اورول)، جامعه‌ی باز و دشمنان آن (کارل پوپر)، فلاسفه‌ی بزرگ (برایان مگی)، راه فروبسته (هنری استیوارت هیوز)، زندگینامه‌ی فلسفی من (کارل یاسپرس) اخلاق در فلسفه‌ی کانت (راجر سالیوان)، آغاز فلسفه (هانس گئورگ گادامر).
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی سیاست سیاست عمومی


شابک 9789647948920
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی سیاست
موضوع فرعی سیاست عمومی
نویسنده رابرت دال
مترجم عزت الله فولادوند
ناشر ماهی
سال انتشار 1388

نوبت چاپ 2
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 0 صفحه
وزن 270 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 420 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 5 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی