کتاب تاریخ ایران مدرن اثر یرواند آبراهامیان - نی | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
تاریخ ایران مدرن

تاریخ ایران مدرن

نی

قیمت اصلی: 400,000 ریال

مقدار تخفیف: 40,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 360,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات نی منتشر کرد:
یرواند آبراهامیان، در ارزیابی ریشه ای تاریخ معاصر ایران مدرن، افزون بر بررسی جامع سده بیستم، موضوعاتی نظیر اکتشاف نفت، دخالت های خارجی، نقش دودمان پهلوی و همچنین انقلاب 1357 و زایش جمهوری اسلامی را مورد واکاوی دوباره قرار داده است. ایران در این بین تجربیات دیگری را نیز از سر گذرانده است که از جمله می بایست به جنگ خانمان سوز عراق، دگرگونی های جامعه در سه دهه? اخیر و از همه تازه تر، توسعه و گسترش دولت و مبارزه برای قدرت در میان نخبگان قدیمی، روشنفکران و طبقه متوسط تجاری اشاره کرد.
نویسنده که یکی از ممتازترین تاریخ نویسان ایران کنونی به شمار می رود، در این اثر همزمان با بررسی فراز و نشیب های سیاست های بین المللی و منطقه ای کشور، با چیرگی هرچه تمام تر مردم ایران را در کانون توجه اش قرار داده است. مردمی که طی یک سده تحمل جنگ و انقلاب همچنان به بقای خود ادامه داده اند. این کتاب در واقع به این مردم و نیز انعطاف پذیری آنان همزمان با ظهور این کشور به مثابه یکی از توانمندترین قدرت های خاورمیانه، تقدیم شده است.
پروفسور آبراهامیان، استاد ممتاز تاریخ در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک است. وی آثار متعددی را در کارنامه پژوهش های دانشگاهی اش ثبت کرده است که پرآوازه ترین آن ها کتاب ایران بین دو انقلاب است.
یرواند آبراهامیان، تاریخ نگار برجسته، در سال 1319 در تهران متولد شد. در سال 1329 به بریتانیا مهاجرت کرد و به تحصیل در رشته ی تاریخ پرداخت. در سال 1342 مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آکسفورد و مدرک دکتری را در سال 1348 از دانشگاه کلمبیا امریکا دریافت کرد. او در دانشگاه های پرینستون و آکسفورد به تدریس تاریخ ایران پرداخت و هم اکنون در کالج باروک دانشگاه شهر نیویورک به تدریس تاریخ جهان و خاورمیانه مشغول است. آبراهامیان علاوه بر کتب تألیفی، مقالات بسیاری درباره ی تاریخ معاصر ایران نوشته است.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

موضوعات:

کتاب عمومی تاریخ ایران


شابک 9789641851264
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی تاریخ
موضوع فرعی ایران
نویسنده یرواند آبراهامیان
مترجم محمد ابراهیم فتاحی
ناشر نی
سال انتشار 1398

نوبت چاپ 20
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 352 صفحه
وزن 400 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 675 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 6 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 3 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 56 بار


نظرات کاربران
تصویر پروفایل

دانیال جعفری نژاد
23:54:48 | 1399/02/01

کتاب خوبیه، تاریخ معاصر رو به صورت خلاصه وار بیان میکنه و وارد جزئیات نمیشه، متن روان و ترجمه خوبی داره. کتاب ایران بین دو انقلاب از همین نویسنده و همین مترجم و همین ناشر کتاب کامل تر و تخصصی تریه

پاسخ به این پیام

تصویر پروفایل

امیر حسین صالحیان
20:37:50 | 1398/07/17

یکی از بهترین کتابهای تاریخ... که درباره ایران نوشته شده...نثر روان و جذاب و ترجمه عالی

پاسخ به این پیام

  • 1
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی