کتاب لطفا زامبی نباشید اثر آدام آلتر - پیام امروز | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
لطفا زامبی نباشید

لطفا زامبی نباشید

پیام امروز

قیمت: 150,000 ریال

درخواست تامین موجودی

توضیحات:

انتشارات پیام امروز منتشر کرد:
کتابی برای همه؛ برای جملگی کسانی که گوشی‌هوشمند دارند؛ از اینترنت استفاده می‌‌نمایند؛ با گیم‌های ویدوئویی بازی می‌کنند؛ یا به هر نحو با فضای مجازی سر و کار دارند.
در عصری به سر می‌بریم که می‌توان آن را به اعتباری دوران اعتیاد رفتاری نام نهاد. عصری که در کشورهای متمدّن ، بخش عمده‌ای از جمعیّت، دست‌کم به یک نوع از اعتیاد رفتاری مبتلا هستند. بسیاری از ما به طرزی وسواس‌گونه ایمیل‌های خود را چک می‌کنیم، لایک‌های اینستاگرام را پایش کرده و فیدهای فیسبوک را چشم‌ به راهیم. به حد افراط به تماشای سریال‌های تلویزیونی و ویدئوهای یوتیوب می‌نشینیم، و به طور متوسّط روزانه سه ساعت با گوشی‌های هوشمندمان کار می‌کنیم. نیمی از ما ترجیح می‌دهیم که انگشت‌مان بشکند ولی‌گوشی‌مان نشکند! و سرانجام کودکان هزارة جدید بیشتر از آنکه با جهان واقع و آدم‌های زنده سر و کار داشته باشند در مقابل وسایلی که صفحة نمایش دارند وقت می‌گذرانند.
آدام آلتر، نویسندة امریکایی، استاد روانشناسی و بازاریابی در نیویورک یونیورسیتی به زبانی ساده و نثری روان، در این کتاب تحوّل‌برانگیز، روند برآمدن اعتیاد رفتاری را رهگیری می‌کند و توضیح می‌دهد که چرا محصولات امروزین اینقدر مقاومت‌ناپذیرند. محصولات مزبور گرچه فرسنگ‌ها فاصله میان افراد مجزّا در سراسر جهان را از میان برمی‌دارند لیکن جاذبة خارق‌العاده، و بعضاً زیانبار این وسایل، امری اتّفاقی نیست. کمپانی‌هایی که این‌قبیل محصولات را طرّاحی می‌کنند آنقدر آنها را حک و اصلاح می‌کنند تا سرانجام به کالاهایی تقریباً مقاومت‌ناپذیر مبدّل‌شان می‌سازند.
آلتر ، که باور دارد تکنولوژی در ذات خودْ نه بد است و نه خوب، از طریق مهندسیِ معکوس‌ِ اعتیاد رفتاری، بیان می‌دارد که چطور می‌توانیم محصولات اعتیادآور را برای مقاصد خوب مهار گردانیم – چگونه ارتباط‌مان با یکدیگر را بهبود بخشیم و میان کار و تفریح مرزبندی کنیم – و به چه ترتیب می‌توانیم اثرات زیانبخش این محصولات را بر بهزیستی، سلامت و سعادت کودکان‌مان تعدیل کرده و تقلیل دهیم.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی روانشناسی ذهن و روح


شابک 9786009986200
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی روانشناسی
موضوع فرعی ذهن و روح
نویسنده آدام آلتر
مترجم هوشمند دهقان
ناشر پیام امروز
سال انتشار 1397

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 171 صفحه
وزن 210 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 698 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 3 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 1 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 13 بار


نظرات کاربران
تصویر پروفایل

کاربر ناشناس
13:59:51 | 1397/04/29

جذَاب و پر از مطالب خوندنی!

پاسخ به این پیام

  • 1
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

[email protected]

دسته بندی موضوعی