دفتر بزرگ

دفتر بزرگ

360,000ریال

288,000 ریال

بخشی از کتاب

نشر: مروارید

توضیحات کتاب

انتشارات مروارید منتشر کرد:

رمان «دفتر بزرگ» نگاهی متفاوت است به اشغالگری نازی‌ها و شرایط كشور روسیه. این از بین رفتن احساسات و عواطف تا حدی است كه كمتر نشانی از آن‌ها را در ادامه زندگی شخصیت‌ها داستان می‌توان یافت.
کریستوف در این اثر برخی قواعد اصلی داستان نویسی سنتی را در هم می‌شکند. راوی داستان اول شخص جمع است؛ به عبارتی دو برادر دوقلو به طور مشترک داستان را روایت می‌کنند. کتاب به بخش‌های متعددی تقسیم شده و هر بخش چند صفحه بیشتر به طول نمی‌انجامد. با این اوصاف نویسنده با زبانی ساده که مناسب سن و سال راوی‌های داستان است از تلاش آن‌ها برای تکیه بر خودشان می‌نویسد و دنیایی را به تصویر می‌کشد که فردای آن را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.
آگوتا کریستوف معروف ترین نویسنده ی معاصر سوئیسی مجاری الاصل است که با نوشتنِ تریلوژی دوقلوها به شهرتی جهانی دست یافت. خواننده های بی شمار آثار او مجذوب و مبهوت نثری شدیداً مینی مالیست می شوند که سرسختانه همه ی تصنّع ها را رد می کند تا خشونت و سیاهی زندگی را در نزدیک ترین حالتِ ممکن به مخاطب ارائه دهد. دفتر بزرگ جلد اول این تریلوژی است که جایزه ی بهترین رمان اروپایی را کسب کرد و تاکنون به بیش از 33 زبان دنیا ترجمه شده است. تا سال 1986 آگوتا کریستوف در دنیای ادبیات فردی تقریباً ناشناخته بود تا اینکه همان سال انتشارات معتبر Seuil فرانسه اولین رمان او را چاپ کرد. «دفتر بزرگ» با استقبال بی سابقه ی مخاطبان و منتقدان ادبیات مواجه شد و جایزه ی بهترین کتاب اروپایی ADELF را به خود اختصاص داد. این رمان جلد اول از تریلو ژی دوقلوها بود که با رمان های مدرک (1989) و دروغ سوم (1991 برنده ی جایزه ی لیور انتر) کامل شد و آگوتا کریستوف را به یکی از معروف ترین نویسنده های فرانکفون دنیا بدل کرد. این تریلوژی خیلی زود به بیش از 33 زبان ترجمه شد و علاقه مندان زیادی در سراسر جهان یافت.

فروشگاه اینترنتی 30بوک

تعداد مشاهده این کالا:
1362 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
6 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
0 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
2 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
20 نفر

  • نظر شما در مورد این کتاب

    نظرات دیگر کاربران

  • بریده ای از این کتاب

    بریده های دیگر کاربران