کتاب دموکراسی و انقلاب اثر جرج نواک - نگاه | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
دموکراسی و انقلاب

دموکراسی و انقلاب

نگاه

قیمت اصلی: 200,000 ریال

مقدار تخفیف: 20,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 180,000 ریال


اﻓﺰودن ﺑﻪ ﺳﺒﺪ ﺧﺮﯾﺪ

توضیحات:

انتشارات نگاه منتشر کرد:
علی رغم این كه مردم آمریكا در اكثر مناطق پذیراى هر نوآورى هستند به لحاظ دیدگاه‌هاى سیاسى‌شان بسیار محافظه‌كاراند. ساختار حكومتى ایالات متحده از هر ملت صنعتى شده‌ى عمده كهن‌تر است. با این همه آمریكایى‌ها ترغیب مى‌شوند كه بنیادهاى قانونى جمهورى در اواخر سده‌ى هژدهم را با برخى حقوق انباشته شده و بازنگرى‌هاى گاه‌به‌گاه در آن، یك معیار عام حكومت قابل قبول معرفى كنند.
آنان در این اندیشه اشتباه مى‌كنند كه نظام‌شان در اوج دستاورد سیاسى قرار دارد و آینده نمى‌تواند بهتر از آن بیاورد. دموكراسى چیز خوبى است؛ دموكراسىِ بیشتر باز هم بهتر است. با این همه از رسیدن دموكراسى به كامل‌ترین آن در ایالات متحده و هر جاى دیگر بسیار فاصله است. در واقع این شكل حكومت مقدر است كه دستخوش عمیق‌ترین دگرگونى در عصر حاضر یعنى گذار از سرمایه‌دارى به سوسیالیسم باشد. آمریكائیان به‌منزله‌ى مشاركت‌كننده‌ى در این فرایند ناگزیرند با این چشم‌انداز، همچون سایر ملل، خود را سازگار نمایند.
جان دیویی، فیلسوف پراگماتیست امریکایی، هرگز نپذیرفت انقلاب ها جایی قانونمند و ضروری در تکامل جامعه طبقاتی دارند هرچند این واقعه دو بار در تاریخ امریکا به رهبری تامس جفرسون و آبراهام لینکلن روی داده بود. جفرسون به جیمز مدیسون نوشت شورشها، خواه اکنون و بعدها، چیز خوبی است و همان قدر در جهان سیاسی ضروری است که طوفان در حوادث طبیعی. در واقع میان این دو دموکرات دنیایی اختلاف است. جفرسون سخنگوی دموکراسی انقلابی بود و دیویی، فیلسوف یک دموکراسی لیبرال که از انقلاب نفرت داشت. برای جفرسون شورش ادواری، دست کم هر بیست سال یک بار، ضرورتی پزشکی برای سلامت حکومت بود. جفرسون بیشتر یک مارکسیست به نظر می رسید تا یک پیرو دیویی.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی سیاست مکاتب سیاسی


شابک 9786003760097
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی سیاست
موضوع فرعی مکاتب سیاسی
نویسنده جرج نواک
مترجم پرویز بابایی
ناشر نگاه
سال انتشار 1393

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب رقعی
جلد کتاب شومیز
تعداد صفحه 400 صفحه
وزن 440 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 329 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 11 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی