کتاب جنگ جهانی دوم (2جلدی) اثر محمدرضا مقدم - نقش و نگار | با تخفیف | 30بوک
به سایت 30 بوک خوش آمدید | ورود به سایت | ثبت نام
جنگ جهانی دوم (2جلدی)

جنگ جهانی دوم (2جلدی)

نقش و نگار

قیمت اصلی: 600,000 ریال

مقدار تخفیف: 60,000 ریال

قیمت نهایی خرید شما: 540,000 ریال


موجود شد، خبرم کن

توضیحات:

انتشارات نقش و نگار منتشر کرد:
در دوم سپتامبر سال 1945 با تسلیم ژاپنی ها در کشتی جنگی (میسوری) از ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام - در خلیج (توکیو) یکی از خونین ترین جنگ هایی که بشر در حیات خود دیده بود به پایان رسید. شش سال و یک روز از زمانی که (هیتلر) دیکتاتور آلمان، با اعزام قوا برای تصرف (لهستان)، آتش یک جهانگیر را مشتعل نمود، می گذشت. جنگی که دامنه ی گسترش آن از آسمان (لندن) تا شن های سوزان شمال (آفریقا) از کوه های (اسکاندیناوی) تا مزارع(ایتالیا)، از خطوط کشتی رانی (آتلانتیک) تا آبها و جزایر (اقیانوس آرام) و از جنگل های (آسیای جنوب شرقی) تا پرچین های (نرماندی) را در برگرفت.
جنگ جهانی دوم، جنگی بود که بیشتر مردان کره ی خاکی در آن جنگیدند، جنگی که تلفات انسانی و خسارات ناشی از آن بیش از هر جنگ دیگر بود.
در این جنگ: 70.000.000 (هفتاد میلیون) سرباز شرکت داشتند که 16.000.000 (شانزده میلیون) آنها کشته شدند، یعنی تقریبا یک چهارم آنها از بین رفتند. علاوه بر این 18.000.000 (هیجده میلیون) نفر از سکنه ی شهرها و افراد غیرنظامی به علت جنگ کشته شدند. این در حالی است که آمار زخمی ها و مفقودالاثر چه نظامی و چه غیرنظامی، هرگز مشخص نشد.
امروز، با گذشت زمان و بررسی و جمع آوری برگزیده ی اسناد و مدارک و تصاویری که تصویر واضح تر و جامع تری را از جنگ جهانی دوم ارائه می دهند، لحظات و دقایق بزرگ و سرنوشت ساز، نقاط بزرگ برگشت را می توان عمیقا پیگیری و جست و جو نمود. خیلی از مواردی که به علت آشوب جنگ ناشناخته مانده بود، اکنون برای ما شناخته شده اند.
این کتاب تنها به نقل درام نظامی اکتفا نکرده بلکه واقعه ی غم انگیز (انسانی) را نقل می کند و به شرح کلیه جزئیات، از اولین لحظه ای که نخستین بمب در (پرل هاربر) افتاد تا زمانی که انفجار که انفجار (اتمی) باعث تسلیم نهایی ژاپن گردید می پردازد. این کتاب مجددا حوادث مهم و فراموش نشدنی را که بیان کننده ی شرافت و عذاب و یاس و پیروزی بود، زنده می نماید.
فروشگاه اینترنتی 30 بوک

موضوعات:

کتاب عمومی سیاست جنگ


شابک 9789649107516
دسته بندی کتاب عمومی
موضوع اصلی سیاست
موضوع فرعی جنگ
نویسنده محمدرضا مقدم
مترجم شریف مقدم
ناشر نقش و نگار
سال انتشار 1396

نوبت چاپ 1
زبان کتاب فارسی
قطع کتاب وزیری
جلد کتاب گالینگور
تعداد صفحه 1167 صفحه
وزن 1980 گرم

پیشنهاد به دیگران

بیشتر بدانید

تعداد مشاهده این کتاب: 465 بار


دفعاتی که پیشنهاد شده: 0 بار


دفعاتی که پیشنهاد نشده: 0 بار


تعداد کسانی که این کتاب را خوانده اند: 0 بار


تعداد کسانی که می خواهند این کتاب را بخوانند: 8 بار


نظرات کاربران
بریده کتاب

تماس با ما

تلفن تماس

66494109 (۰۲۱) ۹۸+

ایمیل

info@30book.com

دسته بندی موضوعی