• Backtoschool

مغازه جادویی (نشر کتاب مجازی)

(1)
نویسنده:

900,000ریال

810,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
2092

علاقه مندان به این کتاب
25

می‌خواهند کتاب را بخوانند
2

کسانی که پیشنهاد می کنند
6

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب مغازه جادویی

انتشارات کتاب مجازی منتشر کرد:
« این کتاب، داستان قابل توجه تلاش یک جراح مغز و اعصاب برای کشف رمز و راز ارتباط بین مغز و قلب را بیان می کند. داستان زندگی دکتر جیمز دوتی از کودکی، وقتی که با یک مهربانی، مسیر زندگی اش تغییر کرد تا بزرگسالی، وقتی که مرکزی برای مطالعه ی شفقت در دانشگاه استنفورد تأسیس نمود، نشان می دهد که چگونه هر یک از ما می توانیم باعث ایجاد تفاوت شویم. مطمئنا بسیاری از خوانندگان، تحت تأثیر این داستان الهام بخش قرار خواهند گرفت و قلب های خود را باز خواهند کرد تا ببینند چه کاری می توانند برای دیگران انجام دهند.»
جناب دالای لاما
فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب مغازه جادویی

کتاب مغازه جادویی

کتاب مغازه جادویی نوشتۀ جیمز آر دوتی جراح مغز و اعصاب است که در سال 2016 منتشر شد. کتاب مغازه جادویی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیا است که تقریبا به 40 زبان ترجمه شده. مغازه جادویی داستان جادوی ذهن است، جادویی که می‌تواند ذهنمان را دگرگون سازد.

معرفی مغازه جادویی اثر جیمز آر دوتی

رمان مغازه جادویی اثر جیمز آر دوتی با ترجمۀ فروزان صاعدی زندگی‌نامۀ خودنوشتِ دوتی است و یک کتاب خودیاری هم محسوب می‌شود. دوتی در کودکی زندگی سختی داشت و خاطراتش را در کتاب مغازه جادویی به نگارش درآورده است. بخشی از کتاب علمی است، بخشی از آن می‌تواند الهام‌بخش باشد و بخشی هم راهنمایی عملی است که به ما نشان می‌دهد چگونه می‌توانیم با ایجاد تغییر در مغز و قلب خود، زندگی‌مان را تغییر بدهیم. 

جیمز آر دوتی در صحرای کالیفرنیا بزرگ شد و بسیار فقیر بود. پدرش دائم‌الخمر بود و مادرش به دلیل سکته فلج شده بود و افسردگی مزمن داشت. اما امروز دوتی جراح مغز و اعصاب موفق و مدیر مرکز تحقیقات و آموزش CCARE در دانشگاه استنفورد است و تنزین جیاتسو، دالایی لامای چهاردهم - رهبر دینی بوداییان تبت و برندۀ جایزۀ صلح نوبل - یکی از خیرین این مؤسسه است. اما دوتی در گذشته زندگی‌اش به بن بست رسیده بود تا این‌که در دوازده سالگی موقع شعبده‌بازی انگشت پلاستیکی‌اش را گم کرد و برای خریدن یک انگشت پلاستیکی وارد یک مغازۀ جادویی شد. 

آن‌جا با روث آشنا شد، زنی که به او یک سری آموزش‌ها داد تا رنجش را کاهش دهد و بزرگ‌ترین آرزوهایش آشکار شود. آخرین آموزش روث این بود که دوتی باید قلبش را باز نگه دارد و این تکنیک‌ها را به دیگران نیز آموزش دهد. روث اولین بار ذهن دوتی را باز کرد و او را با رابطۀ منحصر به فرد بین مغز و قلب آشنا کرد. دوتی تمرین‌های روث را انجام می‌داد و به نتایج خارق‌العاده‌ای رسید. قدرت و ثروثی که او به عنوان یک نوجوان دوازده ساله تنها در خواب می‌دید.

خلاصه داستان

نویسنده در ابتدای کتاب در مورد زندگی‌اش توضیح می‌دهد:
«روزی که متوجه شدم انگشت شستم گم شده است مانند هر روز دیگری در تابستان بود. روزهایم را با دوچرخه‌سواری دور شهر سپری می‌کردم، حتی گاهی اوقات آن‌قدر هوا داغ بود که فلز روی درستۀ دوچرخه‌ام مثل اجاق‌گاز می‌شد. همیشه می‌توانستم مزۀ غبار را در دهانم بچشم؛ شن و علف‌های هرز مانند برس خرگوش و کاکتوس‌هایی که برای زنده ماندن با خورشید و گرمای صحرا می‌جنگیدند. خانواده‌ام فقیر بودند و من اغلب گرسنه بودم. دوست نداشتم گرسنه باشم. دلم نمی‌خواست فقیر باشم.»

داستان مغازه جادویی از جایی شروع می‌شود که نویسنده مشغول انجام جراحی مغز بر روی یک نوجوان است. دوتی نیز مثل بقیۀ جراحان دوست دارد جراحی‌اش موفقیت‌آمیز باشد اما یک لحظه حواسش پرت می‌شود و آن‌وقت فاجعه‌ای رخ می‌دهد. آن موقع نویسنده به فکر گذشته، زندگی خودش و مغازه جادویی می‌افتد و بخش بیشتر کتاب خاطرات دوتی از روث است و خواننده با دوتی وارد دنیای شگفت‌انگیز مغازه جادویی می‌شود. دوتی روث را در کتاب این‌گونه توصیف کرده است:
«زنی مسن با موهای قهوه‌ای موج دار در حال خواندن کتابی با جلد کاغذی بود و عینکش را در انتهای بینی‌اش گذاشته بود. او همچنان که به کتابش نگاه می‌کرد، لبخند زد. بعد عینکش را برداشت، سرش را بلند کرد و مستقیم به چشمان من خیره شد، طوری که هیچ بزرگسالی تابه‌حال آن‌طور به من نگاه نکرده بود.»

خواندن کتاب مغازه جادویی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب مغازه جادویی در زمرۀ کتاب‌های خودیاری قرار می‌گیرد اما کمی با دیگر کتاب‌های خودیاری متفاوت است و خاطرات دکتر دوتی است که سعی دارد با تجربیاتش در مغازه جادویی شما را با قدرت عشق و قلب آشنا کند. رمان مغازه جادویی مناسب نوجوانان، جوانان و بزرگسالان است.

درباره نویسنده کتاب مغازه جادویی

کتاب مغازه جادویی

جیمزآر دوتی در سال 1955 به دنیا آمد. او جراج مغز و اعصاب دانشگاه استنفورد، بشر دوست و کارآفرین، بنیانگذار و مدیر مرکز تحقیقات و آموزش Compassion and Altruism است که این مؤسسه وابسته به مؤسسۀ علوم اعصاب استنفورد است. او دورۀ کارشناسی‌اش را در رشتۀ علوم زیستی و در دانشگاهی در کالیفرنیا گذراند و در سال 1977 و پس از قبولی در دانشگاه پزشکی تولین، بدون مدرک این دانشگاه را ترک کرد. او توانست در سال 1981 از دانشگاه پزشکی فارغ‌التحصیل شود. دورۀ کارآموزشی‌اش را در مرکز بهداشت ارتش ایالات متحده گذراند و در سال 1987 رزیدنتی جراحی مغز و اعصابش را در مرکز پزشکی ارتش والتر رید در واشنگتن دی‌سی به پایان رساند.

او دورۀ آموزشی جراحی مغز و اعصاب کودکان را در بیمارستان کودکان فیلادلفیا گذراند و تحقیقاتش را در زمینۀ فیزیولوژی عصبی ادامه داد. در سال 1990 مدرکش را از هیئت جراحی مغز و اعصاب آمریکا دریافت کرد. دوتی 9 سال به ارتش ایالات متحده خدمت کرد و به درجۀ سرگردی رسید. او بسیار به توسعۀ فناوری با استفاده از پرتوهای متمرکز روباتیک و تکنیک‌های هدایت تصویر برای درمان تومورها و سایر آسیب‌شناسی‌های مغز و نخاع علاقه‌مند است. او متخصصی مشهور در زمینۀ پرتو جراحی استریوتاکتیک و جراحی‌های پیچیدۀ ستون فقرات است. بعلاوه او چندین اختراع از جمله دستگاهی برای تثبیت ستون فقرات و الکترودی برای نظارت بر فعالیت مغز دارد. کتاب جدید دوتی با عنوان «جادوی ذهن» در پاییز 2022 منتشر خواهد شد.

امتیازات

کتاب مغازه جادویی از سایت آمازون امتیاز 4.7 از 5 و از سایت گودریدز امتیاز 4.2 از 5 را به دست آورده است.

حواشی حول محور کتاب

اعضای گروه موسیقی بی‌تی‌اس، که مشهورترین گروه کی‌پاپ دنیا است، در سومین آلبوم خود با عنوان «خودت را دوست داشته باش» آهنگی را به نام مغازه جادویی بر اساس همین کتاب خواندند و مطالعۀ کتاب را به همه توصیه کرده‌اند.

تحلیل سی بوک از کتاب مغازه جادویی

خوانایی کتاب و روان بودن 
کتاب مغازه جادویی داستانی است که پس از خواندن آن و استفاده از تکنیک روان درمانی‌اش می‌توانید ترس را با نگرش مثبت عوض کنید. دکتر دوتی با تکنیک روان درمانی‌اش نشان می‌دهد که تعاملات گروهی برای کاوش در احساسات، روابط، خواسته‌ها و آرزوها بسیار مؤثر واقع خواهند شد. 

مدت زمانی که طول می کشد بخوانی  
خواننده‌ای با سرعت مطالعۀ 250 کلمه در دقیقه، حدوداً 4 ساعت و 48 دقیقه طول می‌کشد تا کتاب مغازه جادویی را به طور کامل مطالعه نماید.

شرایط تهیه کتاب 
می‌توانید کتاب مغازه جادویی را با تخفیف ویژه از فروشگاه اینترنتی کتاب سی بوک تهیه نمایید.

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (1)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

    • طاهره صدیقی
    • پاسخ به نظر

    متن و ترجمه روان و یه داستان شیرین ، بعلاوه داستان قشنگ و شیرینش کلی درست بهتون یاد میده واقعا خیلی مورد علاقم شد

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ