هری پاتر و سنگ جادو

(144)
نشر:

1,400,000ریال

1,260,000 ریال

دفعات مشاهده کتاب
9948

علاقه مندان به این کتاب
61

می‌خواهند کتاب را بخوانند
16

کسانی که پیشنهاد می کنند
41

کسانی که پیشنهاد نمی کنند
0

نظر خود را برای ما ثبت کنید

توضیحات کتاب هری پاتر و سنگ جادو

انتشارات تندیس منتشر کرد: لرد سیاه خبیث‌ترین جادوگر دنیا، جیمز و لیلی پاتر جادوگر، والدین هری را می‌كشد. ولی طلسمش بر هری اثر نمی‌كند. هری زنده می‌ماند و فقط نشانی صاعقه‌مانند از جادوی لرد سیاه بر پیشانی‌اش می‌ماند و باعث تضعیف نیروی لرد سیاه و ناپدید شدن او می‌شود. آرامش به دنیا بازمی‌گردد و همه زندگی عادی خود را سپری می‌كنند تا اینكه هری كه نزد خاله، شوهرخاله و پسرخاله نامهربانش زندگی می‌كند، در سن ده سالگی از طرف آلبوس دامبلدور بزرگ‌ترین جادوگر دنیا، به مدرسه جادوگری هاگوارتز دعوت می‌شود و... فروشگاه اینترنتی 30بوک

نقد و بررسی تخصصی نقد و بررسی تخصصی

کتاب هری پاتر و سنگ جادو

عکس کتاب هری پاتر و سنگ جادو

هری پاتر و سنگ جادو یک رمان فانتزی نوشته نویسنده بریتانیایی جی کی رولینگ است. اولین رمان از سری هری پاتر و اولین رمان رولینگ، داستان هری پاتر، جادوگر جوانی است که میراث جادویی خود را در یازدهمین سالگرد تولدش، زمانی که نامه پذیرش به مدرسه جادوگری هاگوارتز دریافت می کند، کشف می کند. هری در اولین سال تحصیلی خود در مدرسه دوستان نزدیک و چند دشمن پیدا می کند و با کمک دوستانش با تلاشی برای بازگشت توسط جادوگر تاریک لرد ولدمورت روبرو می شود که پدر و مادر هری را کشت، در زمانی که هری تازه 15 ماه سن داشت او موفق به کشتن هری نشد. 

این کتاب اولین بار در 26 ژوئن 1997 توسط بلومزبری در بریتانیا منتشر شد. این کتاب در سال بعد توسط Scholastic Corporation با عنوان هری پاتر و سنگ جادو در ایالات متحده منتشر شد. هری پاتر و سنگ جادو بیشتر جوایز کتاب بریتانیا را که توسط کودکان داوری می‌شد و جوایز دیگر در ایالات متحده دریافت کرد. این کتاب در اوت 1999 در صدر فهرست پرفروش‌ترین داستان‌های داستانی نیویورک تایمز قرار گرفت و تا سال‌های 1999 و 2000 در صدر این فهرست باقی ماند. حداقل 73 زبان دیگر ترجمه شده و به زبان‌های دیگر نیز ساخته شده است. یک فیلم بلند به همین نام، در 6 قسمت ساخته شده است. این رمان بیش از 120 میلیون نسخه فروخته است و سومین رمان پرفروش تمام دوران معاصر می باشد.

امتیاز ها و تحلیل کتاب هری پاتر و سنگ جادو

نویسنده کتاب هری پاتر و سنگ جادو

اکثر نقدها به کتاب هری پاتر و سنگ جادو بسیار مطلوب بودند و در مورد تخیل رولینگ، طنز، سبک ساده، مستقیم و ساخت داستان هوشمندانه اظهارمثبتی کردند، اگرچه تعدادی از آنها شکایت داشتند که فصل های آخر عاجلانه به نظر می رسید. این نوشته با نوشته جین آستن، یکی از نویسندگان مورد علاقه رولینگ ، رولد دال که آثارش قبل از ظهور هری پاتر بر داستان های کودکان غالب بود. و هومر داستان گوی یونان باستان مقایسه شده است. در حالی که برخی از مفسران فکر می‌کردند که این کتاب به داستان‌های مدرسه شبانه‌روزی ویکتوریا و ادوارد نگاه می‌کند، برخی دیگر فکر می‌کردند که این ژانر را با بیان مسائل اخلاقی و اجتماعی معاصر و همچنین غلبه بر موانعی مانند قلدرها، جایگاه محکم خود را در دنیای مدرن قرار داده است.

هری پاتر و سنگ جادو ، همراه با بقیه مجموعه های هری پاتر، توسط برخی از گروه های مذهبی مورد حمله قرار گرفته و در برخی کشورها ممنوع شده است، زیرا این رمان ها به تبلیغ جادوگری تحت عنوان داستانی قهرمانانه و اخلاقی می پردازند. دیگر مفسران دینی نوشته اند که این کتاب دیدگاه های مهمی را نشان می دهد، از جمله قدرت ایثار و روش هایی که تصمیمات افراد شخصیت آنها را شکل می دهد. این مجموعه به عنوان منبعی از درس های شی در تکنیک های آموزشی، تحلیل جامعه شناختی و بازاریابی استفاده شده است.

خلاصه داستان ( خطر لو رفتن )

هرمیون

هری پاتر با عمه و عموی بد سرپرستش، ورنون و پتونیا دورسلی و پسر قلدرشان دادلی زندگی می کند. در یازدهمین سالگرد تولد هری، یک نیمه غول به نام روبوس هاگرید شخصا نامه پذیرش را به مدرسه جادوگری هاگوارتز تحویل می دهد. والدین هری، جیمز و لیلی پاتر، جادوگر بودند. وقتی هری یک ساله بود، یک جادوگر تاریک شیطانی و قدرتمند، لرد ولدمورت، والدینش را به قتل رساند. هری از نفرین قتل ولدمورت جان سالم به در برد که از پیشانی او برگشت و ظاهراً ارباب تاریکی را نابود کرد. زخمی به شکل رعد و برق روی پیشانی او باقی مانده بود. او که برای هری ناشناخته است، در دنیای جادوگری بسیار مشهوراست.

هاگرید هری را به کوچه دیاگون، بخش تجارت و خرده فروشی جادوگران پنهان در لندن می برد. والدین هری ثروتی را برای او به جای گذاشته اند که در بانک جادوگران گرینگوت نگهداری می شود. هری از اولیواندر وسایل مدرسه و یک عصا می خرد. هسته گرزهای هری و لرد ولدمورت دارای پرهایی از همان پرنده ققنوس است که آنها را "برادر" می کند. هاگرید یک جغد به هری می دهد که نامش را هدویگ گذاشته است. یک ماه بعد، هری سوار بر هاگوارتز اکسپرس در سکوی مخفی 9¾ ایستگاه راه آهن کینگز سوار قطارمی شود. در سفر به هاگوارتز، هری با رونالد ویزلی همکار سال اول خود دوست می شود و با هرمیون گرنجر، که دو پسر در ابتدا از او بدشان می آید، ملاقات می کند. هری با دانشجوی سال اول، دراکو مالفوی، برخورد می کند.


توانایی پرواز هری با چوب جارو، او را به عنوان جستجوگر در تیم کوییدیچ گریفیندورمعروف کرد.  هری از استاد معجون‌ها، سوروس اسنیپ، که از اسلیترین حمایت می‌کند در حالی که به دنبال شکست دادن هری است، بدش می‌آید. مالفوی هری و رون را فریب می دهد تا با خروج از اتاق مشترکشان پس از منع رفت و آمد، اخراج شوند. هرمیون که نمی تواند جلوی آنها را بگیرد، آن ها همراهی می کند. آنها با درک حقه مالفوی، در یک راهروی ممنوعه پنهان می شوند و سگی غول پیکر سه سر را کشف می کنند که از یک دریچه نگهبانی می کند. ران و هری بعداً در جشن هالووین مدرسه، هرمیون را از دست یک ترول نجات می‌دهند و هر سه با هم به بهترین دوستان همدیگر بدل می شوند .
.

این سه نفر گزارش روزنامه ای را در مورد تلاش برای سرقت از بانک گرینگوتز و همان خزانه ای که هاگرید از آن آیتمی برای مدیر مدرسه، آلبوس دامبلدور دریافت کرد، خواندند. آنها گمان می کنند که شی زیر درب سنگ فلسفی است که به کاربر آن جاودانگی و توانایی تبدیل هر فلزی به طلای خالص را می دهد. یک قنطور جنگلی به نام فیرنز به هری هشدار می دهد که ولدمورت قصد دارد سنگ را بدزدد تا بدن او را بازسازی کند. وقتی دامبلدور به بهانه‌های واهی از هاگوارتز اغوا می‌شود، هری، هرمیون و ران می‌ترسند دزدی قریب‌الوقوع باشد و از درب تله عبور می‌کنند.

یک سری موانع، رون و هرمیون را مجبور می‌کند تا زمانی که هری ادامه می‌دهد، عقب بمانند. هری با پروفسور کویرل، معلم دفاع در برابر هنرهای تاریک روبرو می‌شود، که نشان می‌دهد جارو هری را به هم زده و ترول را به مدرسه راه داده است. اسنیپ از هری محافظت می کرد. ولدمورت که صورتش به پشت سر کویرل چسبیده است، از کویرل برای به دست آوردن سنگ جادو استفاده می کند. هری مجبور می شود جلوی آینه اریزد بایستد. این نشان می دهد که هری طمع ندارد و آن را در جیب او می گذارد. کویرل تلاش می کند تا سنگ را بگیرد و هری را بکشد، اما گوشت او در تماس با او می سوزد. جای زخم هری شروع به درد می کند و او از بین می رود...

نمایش کامل نقد و بررسی تخصصی

نظرات کاربران (9)

نظر شما در مورد این کتاب

امتیاز شما به این کالا:

نظرات دیگر کاربران

 • تصویر کاربر

  • شیدا خردمند
  • پاسخ به نظر

  فووووووق العاده... بشدت توصیه میشه که اول کتاب رو بخونید و بعد فیلم رو تماشا کنید ...جزئیاتی که در کتاب ذکر شده رو در فیلم نمیتونید ببینید و اصلا بعضی از بخش های کتاب کاااملا متفاوت هست

 • تصویر کاربر

  • امیرحسین یوسفی
  • پاسخ به نظر

  مجموعه کتابایی که چند بار خوندم و هر بار جذابیت اولیه خودش رو داشت

 • تصویر کاربر

  • نیما پیلتن
  • پاسخ به نظر

  هری‌پاتر یکی از بهترین داستان‌ها و چندگانه‌‌هاییه که خوندم. به‌ شدت داستان گیرا و جذابی داره و به مراتب از فیلم‌هاش بهتره. ترجمه‌های خانم اسلامیه هم واقعا خوبه و به متن اصلی وفادار.‌ به همه کتابخوان‌ها توصیه می‌کنم اگر تا حالا نخوندن که حتما بخونن و اگر هم خوندن به دوباره خوندنش حتما فکر کنن

 • 1
 • 2
 • 3

بریده ای از کتاب (0)

بریده ای از این کتاب

بریده های دیگر کاربران

قرعه کشی بزرگ