تاریخچه پرنده کوکی

تاریخچه پرنده کوکی (1)(نوای مکتوب)

مترجم:

850,000ریال

765,000 ریال

بخشی از کتاب

توضیحات کتاب تاریخچه پرنده کوکی

نشر آوی مکتوب منتشر کرد:
مسحور رمان هاروکی موراکامی شویم، بسیار راحت تر از آن است که بخواهیم در مورد اینکه او چطور این افسون را خلق کرده، اندیشه کنیم. اغلب رمان های وی، از جمله مشهورترین آن ها با عنوان «تاریخچه پرنده کوکی» عمدتاً فاقد تعلیق در داستان هستند. خط روایت داستان هایش کمی منفعل است و افسانه هایی که تعریف می کند، مبهم و گنگ اند. با این حال، جریان داستان های او اشتیاق خواندن و دنبال کردن را چنان بر می انگیزد که خواننده ناگهان خود را در انتهای یک کتاب چند صد صفحه ای می یابد گویا در حالت خلسه فرورفته است. خواننده چنین حس می کند که با چیزی بزرگ و عمیق ارتباط برقرار کرده، هر چند که مطمئن نیست که آن چیز چیست!
اتفاقات زیادی در رمان های موراکامی رخ می دهد، اما آنچه سبب حک شدن رمان در زهن خواننده می شود، حال و هوای متفاوت آن است، در یک آن سکوت و سکون آبستن می شود با... با چه؟ با بعضی از معانی و مفاهیمی که برای همیشه از یاد رفته بودند. نویسنده برای رسیدن به این مقصود تمام کارها را به شکل وارونه انجام می دهد، حداقل از دیدگاه معیارهای ادبیات دنیای غرب. تنهایی، موسیقی و عشق اهمیت زیادی در دنیای موراکامی دارد. رابطه ی بین زنان و مردان در داستان هایش درست مانند نقاشی سیاه قلم است؛ دو جنسیتی که عاشق هم می شوند و قلب یکدیگر را می شکنند.
می توان این را جزئی از سبک آثار موراکامی دانست، البته در این رمان در واقع عناصر غیرواقعی طوری به کار گرفته شده اند که به سختی می توان آن ها را از واقعیت دور دانسته و حتی تشخیص داد، چرا که این دو روایت همزیستی یکپارچه دارند.
فروشگاه اینترنتی 30بوک

تعداد مشاهده این کالا:
1213 بار
تعداد دفعات پیشنهاد شده:
3 بار
تعداد دفعات پیشنهاد نشده:
0 بار
کسانی که کتاب را خوانده اند:
1 نفر
کسانی که علاقمند کالا هستند:
11 نفر

 • نظر شما در مورد این کتاب

  نظرات دیگر کاربران

 • بریده ای از این کتاب

  بریده های دیگر کاربران

  • تصویر کاربر

   • شهروز انصاری
   • 3

   دنیا پُر است از چیزهایی که نمی توانیم توضیحشان بدهیم و کسی باید این خلاء را پُر کند پس چه بهتر که آن شخص ، آدم خسته کننده ای نباشد.