تا حالا شده به عنوان یک زن در محیط‌ کار عصبی شوید و همکار مردتان به شما بگوید حتما هورمون‌هایت به‌هم‌ریخته که این‌طور رفتار می‌کنی؟

کتاب آرامش در محیط کار به ما مهارت‌هایی یاد می‌دهد که در مقابل استرس‌ها و فشارهای محیط کار دوام بیاوریم. همچنین به ما می‌آموزد که چطور به یک انتقاد در محیط کار پاسخ بدهیم، چگونه از دیگران تعریف کنیم. با رفتارهای فربینده و یا تصنعی همکارانمان چگونه برخورد کنیم. اگر در موقعیت مشاجره یا نزاع قرار گرفتیم چگونه رفتار کنیم. با رفتارهای پرخاشگرانه چه کنیم. چگونه با مدیریت زمان به همه کارهای خود برسیم. به عنوان یک زن با تبعیض، آزار و اذیت جنسی در محل کار چگونه برخورد کنیم. کتاب براساس اتفاقات کسانی نوشته شده که از استرس و فشار محیط کار در فرانسه به روان‌درمانگر روی آورده‌اند. این کتاب به ما کمک می‌کند تا عوامل استرس‌زای محیط کار را کاهش دهیم و سپس محیط کار شاد و آرامی داشته باشیم.

با هم قطعاتی از متن کتاب را مرور کنیم:

به‌جای جمله «ببخشید مزاحتمان شدم» بگویید «الآن آزاد هستید؟» و به‌طور کلی، با میل شدید زنان برای «ببخشید» گفتن‌های مکرر (نسبت به مردان)، مبارزه کنید.

کلمه توصیفی «کوچک» را از صحبت‌های خود حذف کنید. به‌جای گفتن «من یک گروه کوچک را اداره می‌کنم»، باید بگویید «یک گروه ۵ نفره را اداره می‌کنم.». به‌جای گفتن «من روی یک پروژه کوچک مشغول کار هستم» باید بگویید «درگیر پروژه‌ای هستم که چند هفته طول می‌کشد.»

سعی کنید در محل کارتان بیشتر به چشم بیایید و دیده شوید، زیرا همان طور که «انجام دادن کار» مهم است «گفتن آن به دیگران» نیز اهمیت دارد. نخستین قدم این است که یاد بگیرید از دستاوردهای خود صحبت کنید.

پیش از هر چیز، هرگز نباید مارک‌های جنسیتی را بپذیرید و به روشی قاطع و بیان‌گر نیز مخالفت خود را با آن‌ها به سایرین بفهمانید. مثلاً می‌توانید بگویید: «وقتی در جلسه گفتید که دختر کوچکمان این پروژه را ارائه می‌دهد، من ناراحت شدم؛ چون فکر می‌کنم هیچ وقت با یک مرد این‌ گونه صحبت نخواهید کرد و او را این چنین خطاب نمی‌کنید. البته ممکن است که منظور خاصی نداشته باشید ولی امیدوارم در آینده چنین تفاوتی بین کارکنانتان نگذارید.»

در صورت رویارویی با تبعیض و آزار و اذیت جنسی، این است که باید واکنش نشان دهید و در همان ابتدای رفتار، گوشه‌گیری نکنید و حتی بر عکس، درباره احساسات خود راحت صحبت کنید و به دنبال حمایت دیگران باشید.

اگر برای دومین بار با آزار و اذیت جنسیتی روبه‌رو شدید، آن را به شخص موردنظر ارسال کنید: «در تاریخ… ساعت… من به شما متذکر شدم که رفتارتان (آن را کامل توضیح دهید) اصلاً مناسب نبود. امروز باز هم در ساعت… و با گفتن… به من (جزئیات را کامل توضیح دهید)، متوجه شدم که دوباره این رفتارتان را شروع کرده‌اید. از شما می‌خواهم که این رفتارتان را هرچه زودتر متوقف کنید. در غیر این صورت، دفعه بعد مدیریت را مطلع می‌کنم و از شما شکایت خواهم کرد.»

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود