راننده‌ و وبلاگ نویسی که با انتشار یک کتاب یک شبه ره صد ساله را پیمود و توانست خود را به جهان معرفی کند!
به نظرتان این جمله راجع به کدام نویسنده است؟ چه حدسی می‌زنید؟

اگر اهل کتاب خواندن و فیلم دیدن باشید احتمالا کتاب و فیلم مردی به نام اُوه را از قلم نینداخته‌اید. اگر هم از مطالعه و تماشای این اثر غافل شده‌اید دست کم راجع به آن‌ تعاریف زیادی شنیده‌اید. مردی به نام اُوه نام معروف‌ترین و محبوب‌ترین اثر نویسنده جوان فردریک بکمن است. اثری که ظرف مدت کوتاهی پس از انتشارش مانند توپ صدا کرد و نام بکمن را بر سر زبان‌ها انداخت.
و حالا ما امروز قصد داریم کتاب دیگری از این نویسنده با استعداد و خوش اقبال به شما معرفی کنیم. اثری که مانند دیگر آثار پرفروش این نویسنده، مورد استقبال خوانندگان زیادی در دنیا قرار گرفته است.

fredrik_backman

شهر خرس ها

شهر خرس‌ها از نیمه‌شبی در اواخر مارس، آغاز می‌شود؛ وقتی که نوجوانی در دل جنگل، اسلحه را روی پیشانی کسی می‌گذارد و ماشه را می‌کشد…
شهری که ضربان زندگی، هویت و قدرتش را از مسابقات هاکی می‌گیرد که با رسیدن به مرحلۀ نیمه‌نهایی، امیدها و رؤیاهای مردم بیورنستاد به بازوهای بازیکنان تیم هاکی گره می‌خورد. قهرمانی برای مردم شهر به‌ معنای نجات همه‌چیز است؛ اما ماجرایی که برای یکی از این بازیکنان و دختری جوان پیش می‌آید اتفاق‌های دیگری را رقم می‌‌زند.
شهر خرس‌ها داستان شهری را روایت می‌کند که در پی قدرت گرفتن است. فردریک بکمن خودش را تکرار نمی‌کند، او همیشه از زاویه‌ای جدید به روابط انسان‌ها، خاطره‌ها، عشق‌ها و نفرت‌ها، گریه‌ها و خنده‌ها، و پیروزی‌ها و ضعف‌هایشان می‌نگرد. شهر خرس‌ها، داستان امیدهای جامعۀ کوچکی است که موجب نزدیکی مردم به یکدیگر می‌شود. بکمن از اعماق جنگلی کوچک، تمام دنیا را به مخاطب خود نشان می‌دهد.

برشی از متن کتاب را باهم بخوانیم:

مردم گاهی می گویند که اندوه ذهنی است و اشتیاق جسمی. یکی از آن ها زخم است و دیگری عضوی قطع شده، گلبرگی پژمرده در قیاس با ساقه ای شکسته. وقتی چیزی به قدر کافی به آنچه دوست می دارد بگراید، ریشه هایش را با او شریک می شود. می توان از مرگ حرف زد، می توان با آن مدارا کرد و به آن زمان داد؛ اما باز هم زیست شناسی وادرمان می کند که طبق قوانین خاصی زندگی کنیم: گیاهی که از وسط قطع شود التیام نمی یابد، می میرد.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود