اگر از طرفداران ادبیات رازآلود و ژانر جنایی پلیسی و وحشت هستید این مطلب را از دست ندهید!

پیشنها امروز ما برای شما، نسخه ژاپنی آثار ادگار آلن پو است! بله درست متوجه شدید. ادگار آلن پو یک نمونه ژاپنی هم دارد!

ببینیم ماجرا از چه قرار است؟!

هیرائی تارو نام نویسنده معروف ژاپنی و بنیان‌گذار ادبیات پلیسی در ژاپن است که تمام کتاب‌هایش را با نام مستعار ادوگاوا رانپو منتشر کرده است. نامی که در اصل ادای دینی‌ست به نویسنده محبوب و الهام‌بخش بسیاری از آثارش ادگار آلن پو. او نویسنده پرکاری بود که ادبیات پلیسی ژاپن با نوشته‌های او به دنیا شناسانده شد و بسیار هم مورد اقبال قرار گرفت.

ما قصد داریم به بهانه انتشار تازه یکی از کتاب‌هایش، چهار کتاب‌ از بهترین‌های این نویسنده را به شما معرفی کنیم. بد نیست هیجان ادبیات پلیسی را با قلم این نویسنده ژاپنی مزه مزه کنید. شاید خوشتان آمد و دیگر رهایش نکردید!

Edogawa-Ranpo

کتاب جنایات مرموز دکتر مِرا شامل شش داستان‌ رازآلود و جنایی با فضای معمایی و عجیب همیشگی ادوگاوا رانپو است که خواننده را به طرز شگفت انگیزی به دنبال خود می‌کشاند.

داستان‌هایی با سبک مدرن که محوریتشان معما و کشف پیچیدگی‌های ذهن آدمی است و با استفاده از عناصر ترس و تشویش ماجراهایی از دنیاهای واقعی یا ماورایی را روایت می‌کند.
در یکی از این داستان‌ها با آکچی کوگورو کارآگاه زبده و محبوبی که رانپو با محوریت شخصیت او داستان‌های دیگری را نیز به رشتۀ تحریر درآورده است، آشنا می‌شویم.
علاوه بر این رانپو برای نوشتن برخی از این داستان‌ها از حقایق و پدیده‌های علمی نیز بهره برده است.

jenayate-marmouz

در کتاب شکار  و تاریکی ادوگاوا رانپو خود راوی اصلی داستان و در مقام یک کارآگاه در پی کشف راز یک قتل است. او در جریان کشف معمای این قتل، مسحور زیبایی همسر مقتول شده و خود درگیر ماجرایی پیچیده می‌شود.

او سعی می‌کند هر دفعه سرنخ‌هایی که پیدا می‌کند را کنار هم بگذارد و معما را حل کند. اما هر دفعه به بن بست می‌خورد. غافل از این که…

ژاپن تایمز می‌نویسد:
«خواندن این رمان مثل دیدن سریال است. وقتی یک فصل تمام می‌شود، تشنۀ خواندن فصل بعدی هستید و هر بار تصور می‌کنید با خواندن صفحه‌ای دیگر راضی خواهید شد.»

SHEKAR-VA-TARIKI

در کتاب مارمولک سیاه، پس از پیغام‌های تهدید آمیز بسیاری که برای ربوده شدن دختر سرمایه‌دار ثروتمند ژاپنی، به دست او می‌رسید، سرانجام دختر، توسط زنی ملقب به مارمولک سیاه ربوده شد و در ازای آزادی‌اش، با ‌ارزش‌ترین جواهر جهان، ستارۀ مصری از پدر دختر طلب شد.

آقای ایواسه شوئئی به خوبی می‌داند که برای نجات جان دخترش به کمک بزرگ‌ترین کارآگاه وقت ژاپن نیاز دارد و…

رانپو با مارمولک سیاه مخاطب خود را به قعر روح و جان آدمی می‌برد و به تاریکی‌های وجودی او نفوذ می‌کند. اثری که پس از گذشت سال‌ها از انتشار آن ذره‌ای از جذابیتش کاسته نشده است و هنوز که هنوز است جزء پرفروش‌ترین‌های این ژانر محسوب می‌شود.

MARMOLAKE-SIYAH

اتاق قرمز مجموعه داستانی شامل شش داستان کوتاه جنایی و مهیج است که ماجرای همه آن‌ها غیرمنتظره و غیر قابل پیش‌بینی است.همه این داستان‌ها مانند دیگر آثار ادوگاوا رانپو، فضایی معمایی و فانتزی دارند.

این ۶ داستان عبارتند از:
کرم ابریشم،صندلی انسانی،دو زندگی پنهان،اتاق قرمز،پرتگاه ودوقلوها

در داستان کوتاه «اتاق قرمز» این مجوعه ، اتاقی قرمزرنگ محل گردهمایی‌های عده‌ای‌ست که برای هم داستان‌هایی غریب تعریف می‌کنند. شبی یکی از اعضای جدید، ماجرای قتل‌هایی را که خود مرتکب شده است، می‌گوید و هیجانش را از ارتکاب این قتل‌ها شرح می‌دهد.

OTAGHE-GHERMEZ

 

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود