از روزگاران نخستین، دورانی که هیچ‌کس نمی‌داند چه زمانی‌ست، جنگی ابدی میان ایزدان و اهریمنان در جریان بود. در نقطه‌ای از این جنگ بی‌پایان، عده‌ای از ایزدان و اهریمنان تصمیم به خلق جهانی به دور از این درگیری‌ها گرفتند. دنیایی جدید که سنکچواری یا پناهگاه نام گرفت. در این میان بسیاری از ایزدان و اهریمنان عاشق یکدیگر شدند و حاصل این عشق فرزندانی بود قدرتمند به نام نفالم که نه ایزد بودند و نه اهریمن اما توانایی‌های هردو را داشتند. این فرزند جدید همان انسان بود.

توانایی این نژاد جدید ایزدان را به وحشت انداخت. تا جاییکه آنان را تهدیدی برای بهشت و جهنم برشمردند و تصمیم به نابودی آنان گرفتند. اما لیلیت، یکی از اهریمنان، به مقابله با آنان پرداخت و به همین دلیل به «عدم» تبعید شد. ایزدان قدرت انسان را تا حد زیادی کاهش دادند و بهشت و جهنم را از آنان مخفی نگه داشتند. لیلیت در پی رهایی از عدم و بازگرداندن این قدرت به انسان‎‌ها بود تا آنان را بر علیه بهشت و جهنم وارد نبردی بزرگ کند…

در  این سو در سنکچواری انسان‌های کمی از وجود ایزدان و اهریمنان با خبر هستند. آنان غافل از سرنوشت سنکچواری به زندگی ادامه می‌دهند و در این میان الدیسیان، فرزند دیومد،کشاورزی ساده و سر به زیر از همه غافل‌تر است. اما عمر این غفلت کوتاه بود و طولی نکشید که زندگی آرام الدیسیان جایش را با یک آشفتگی بزرگ داد و الدیسیان مجبور شد برای اثبات بی‌گناهی‌اش در برابر تهمت قتل دو کشیش، ترک دیار کند و قدم در راه پرخطری بگذارد. حالا الدیسیان در مسیر این سفر متوجه اتفاق عجیبی شده است. قدرت‎‌های عجیبی در وجود او در حال پدید آمدن هستند که تا به امروز هیچ انسان فانی از آن‌ها برخوردار نبوده است. او باید کاری کند که این نیروها جنبه‌های انسانی وجود او را از بین نبرند.

اما این نیرو چگونه در او پدیدار شده است؟ این همان چیزی‌ست که الدیسیان در پی آن است.

در همین حین، نیروهای بهشت و جهنم که متوجه بازگشت نیروی نفالم‎ها شده‌اند، برای نابودی انسان دست به کار شده‎ و پا به دنیای انسان‌ها گذاشته‌اند. این آغازی‌ست برای جنگ گناه. جنگی که احتمالا به نابودی نسل انسان‌ منجر می‌شود و الدیسیان باید برای پایان دادن به این جنگ کاری کند. هرکاری که از دستش بر بیاید. حتی فدا کردن خودش…

آنچه مطالعه کردید شرح مختصری بود از مجموعه جذاب دیگری از نشر ویدا. «مجموعه دیابلو» که احتمالا نامش به سبب بازی‌های کامپیوتری پرطرفدارش به گوشتان آشنا باشد. داستان این سه کتاب، هزاران سال قبل از ماجرای بازی‌های کامپیوتری‌اش را روایت می‎کند و در واقع پایه اصلی آن است. روایتی از مبارزه‌ای بی انتها بر سر روح انسان که ریشه شکل‌گیری دنیای دیابلو و جنگ ازلی‌ست. ترکیبی از فانتزی، وحشت، حماسه، جادو و نبردی بی‌پایان بین خیر و شر که به دنیای انسان‌ها راه پیدا کرده است.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود