اکثر ما ادبیات معاصر ترکیه را با نام الیف شافاک میشناسیم. نویسنده‌ای که محبوبیت زیادی در بین ایرانیان دارد. اما قطعا ترکیه همین یک نویسنده خوب را ندارد. ما امروز قصد معرفی کتاب جذابی از یکی دیگر از بانوان نویسنده مشهور ترکیه را داریم.

عایشه‌ کولین، نویسنده مشهور ترک، در سال ۱۹۴۱ در خانواده‌ای سطح بالا در استانبول به دنیا آمد. او اولین اثرش را در سال ۱۹۸۴ انتشار داد و پس از آن آثار متنوعی خلق کرد که موفقیت‌های بسیاری برایش به همراه داشتند. یکی از رمان‌هایش به نام نفس نفس (در مورد دیپلمات‌های ترکیه که زندگی یهودیان را در طول هولوکاست در جنگ جهانی دوم نجات می‌دادند) فقط در امریکا بیش از ۲۵۰ هزار نسخه فروش رفت. کولین مدتی پیش به ایران هم سفر کرده و در جریان ترجمه کتاب‌هایش به زبان فارسی قرار گرفته است.

Ayşe-Kulin

سفر بی نهایت
کتاب «سفر به نهایت» یکی از کتاب‌های مشهور و پرفروش این نویسنده است که روایتی از زندگی آن‌هایی است که مجبورند به‌جای عشق، به امید اکتفا کنند، داستان رودخانه‌هایی که در راه رسیدن به دریا با هم تلاقی می‌کنند، داستان تصادف‌ها، هماهنگی‌ها، جدایی‌ها، فراموش‌نکردنی‌ها و داستان آدم‌هایی که آرزو می‌کنند گره‌های کور باز شوند.

باهم برشی از این کتاب را بخوانیم:

نمی‌شد، مادربزرگ. حتی اگر راه‌هایمان به هم ملحق می‌شدند، باز هم پدر آگولی سهم مادرش بود، نه من. گرچه من با پنهان کردن حقیقت و بعد هم اعتراف آن، او را برای همیشه از دست دادم. مگر نه اینکه تو به من یاد دادی برای دعاهایی که اجابت نمی‌شوند آمین نگویم؟ حالا، ببین من هم پند تو را گوش می‌دهم و آگولی و پدرش را برای همیشه از ذهنم بیرون می‌کنم… حداقل، تلاشم را می‌کنم!

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود