پیشنهادی برای این روزهای نوجوانان
کتاب پیشنهادی امروز مجله ۳۰بوک پیشنهادی‌ست برای نوجوانانی که شاید این روزها اوقات فراغت بیشتری داشته باشند. پس چه بهتر که این اوقات را با مطالعه یک کتاب خوب پر کنند.

کتاب «زندگی زیبای من» نوشته داویده کالی، پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو، به‌تازگی با ترجمه شهاب‌الدین عباسی منتشر شده است.

این کتاب شامل سه بخش است.

  • بخش اول، داستان مصور «دشمن» نوشته داویده کالی نویسنده ایتالیایی است؛ داستان دو سربازِ در حال جنگ که هیچ‌کدام حال خوشی ندارند. این‌داستان توسط سِرژ بلوک تصویرگر و نویسنده‌ فرانسوی تصویرگری شده است. نویسنده و تصویرگر این‌اثر، کار خود را «کتابی درباره‌ صلح» خوانده‌اند.
  • بخش دوم، «احترام به زندگی و احترام به مرگ» نام دارد و نوشته پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو است. این اثر، ریشه‌های فلسفی جنگ و خشونت در عصر حاضر را موشکافانه بررسی ‌می‌کند. چیکوواتسکی تا به‌حال چندین کتاب تحقیقی مهم درباره آلبرت شوایتزر و گاندی نوشته است. او از فیلسوفانی است که علیه خشونت در جهان فعالیت می‌کنند.
  • بخش سوم کتاب «زندگی زیبای من» هم علاوه بر دو نوشته‌ کوتاه درباره‌ دو انیمیشین تحسین‌شده جهانی، نوشته‌ای از آلبرت شوایتزر، انسان‌دوست معاصر و برنده‌ جایزه‌ صلح نوبل را با نام «کار دوم تو» شامل می‌شود.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود