اثری دیگر از نویسنده‌ی فیلم دختر گم شده

برای خیلی‌ها یکی از معیارهایی که بتوانند به جذابیت یک رمان اعتماد کنند و تصمیم به مطالعه‌ی آن بگیرند این است که آن رمان مورد توجه کارگردانان مطرح برای ساخت یک فیلم بوده است یا نه!
ما برای آن دسته از افراد یک پیشنهاد جذاب داریم!

رمان جذابی از گیلیان فلین نویسنده و فیلمنامه نویس آمریکایی که تا به حال سه رمان دختر گم‌شده، چیزهای تیز و جاهای تاریک از او منتشر شده و هر سه آن‌ها به دلیل جذابیتشان توجه کارگردانانی را به خود جلب کرده‌اند. از روی دو رمان جاهای تاریک و دختر گم شده دو فیلم سینمایی و از روی رمان چیزهای تیز یک مجموعه تلویزیونی ساخته شده است که با استقبال خوبی از سمت مخاطبین مواجه شدند.

جاهای تاریک

جاهای تاریک در سال ۲۰۰۹ در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار گرفت و نشریه‌ی شیکاگو تریبیون آن را به عنوان یکی از بهترین داستان‌های سال ۲۰۰۹ برگزید. در سال ۲۰۱۵ نیز اقتباسی سینمایی از این رمان با بازی شارلیز ترون ساخته شد و روی پرد‌ه‎ی سینماها رفت.
گیلیان فلین در این رمان داستان زنی به نام لیبی دی را روایت می‌کند که تنها بازماندۀ کشتاری خانوادگی است. لیبی هفت‌ساله بوده است که مادر و دو خواهرش در خانه‌شان به قتل می‌رسند. او که از آن شب هولناک جان سالم به در برده است، برادر پانزده‌ساله‌اش را قاتل معرفی می‌کند. بیست و پنج سال بعد، نامه‌ی کوتاهی که به دست لیبی می‌رسد، او را وامی‌دارد تا دوباره گذشتۀ خود را مرور کند. گذشته‌ای که ترجیح می‌دهد فراموشش کند. گیلیان فلین در ادامه، جست‌وجوی لیبی دی را در خلالِ فلاش‌بک‌هایی به آن روزِ مرگبار، با مهارت روایت کرده است. او نقص‌های بشری و شری را که درون آدمی است، با چشمی تیزبین می‌بیند و می‌نویسد.

با هم قسمت‌هایی از این فیلم را ببینیم: (با زیرنویس فارسی)

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود