سلام دوستان ۳۰بوکی عزیز
نمایشگاه کتاب تهران هم برپا شد و شاهد جنب و جوشی در بازار کتاب بودیم. طبیعی است که تا یک ماه دیگر شاهد کلی عناوین تازه کتاب باشیم. پس بر آن شدیم تا حداقل هفته ای دوبار با شما از چند عنوان تازه بگوییم.
موافقید؟
پس کم کم شروع کنیم.

من دانای کل هستم

مجموعه داستان معروف مصطفی مستور پس از مدت‌ها دوباره چاپ شد. اول فهرست داستان‌ها را ببینیم.
داستان‌ها:
چند روایت معتبر درباره ی سوسن
من دانای کل هستم
مغول ها
و ما ادریک ما مریم
ملکه الیزابت
مشق شب
دوزیستان

مصطفی مستور نویسنده محبوبی است و در میان کتابخوانان طرفداران زیادی دارد. رمان و مجموعه داستان‌های وی همیشه پرفروش بوده‌اند. 
مصطفی مستور به زبان انگلیسی هم مسلط است و چند ترجمه هم در کارنامه خود دارد. چند مجموعه داستان کوتاه و یک کتاب در مورد کارگردان محبوبش کیشلوفسکی از عناوینی هستند که ترجمه کرده است. مستور گاهی هم شعر می گوید و از وی یک مجموعه شعر نیز به چاپ رسیده است.

لینک خرید این کتاب

 

اندیشه و هنر

اندیشه و هنر کتابی درباره جلال آل احمد است. جریان شکل گیری‌اش چیست؟
شهرت جلال آل احمد، به عنوان داستان نویسی که به حوزه‌ی نقد ادبی، اجتماعی و سیاسی نیز می‌پرداخت، در دهه‌ی ۱۳۳۰ آغاز و در دهه‌ی بعد، بسیار گسترده شد. از این رو، ناصر وثوقی، سردبیر مجله‌ی اندیشه و هنر در سال ۱۳۴۳ تصمیم گرفت ویژه نامه‌یی در مجله به دوست نویسنده‌اش اختصاص دهد. شاید این، نخستین باری بود که نشریه‌یی در ایران برای نویسنده‌ی زنده ویژه نامه‌یی منتشر می‌کرد. وثوقی، به طبع، در درجه‌ی نخست از خود آل احمد و همسرش یاری خواست. سیمین دانشور در مقاله‌یی به زندگی و آثار آل احمد پرداخت و نویسنده مدیر مدرسه خود نیز در میزگردی در دفتر اندیشه و هنر شرکت کرد. شماری از قلم زنان جوان آن دوره، که به حوزه ی نقد ادبی علاقه داشتند. نیز مقاله‌هایی برای این ویژه‌نامه نوشتند: م.آزاد، آیدین آغداشلو، محمود کیانوش، سیروس طاهباز و شمیم بهار، نقدها، تحلیل‌ها و داوری‌هایی که در این مجله منتشر شد، به سبب شخصیت پرنفوذ آل احمد در آن دوره، طرف توجه بسیاری از علاقه مندان مسائل ادبی، فرهنگی و اجتماعی قرار گرفت. کتاب حاضر متن کامل مطالب خواندنی ویژه نامه‌ی یادشده در اختیار خواننده‌گان قرار‌داده است.

لینک خرید این کتاب

فوت و فن فلسفه

نایجل واربرتون استاد تعلیم فلسفه به زبانی ساده و شیوا است. بدون اینکه از عمق مطالب بکاهد. کتاب حاضر حلقه‌ای دیگر از مجموعه کتاب‌های نایجل واربرتون است که پیش از این برخی از آنها به زبان فارسی ترجمه شده و با استقبال علاقه@مندان به فلسفه روبرو شده است.
فوت و فن فلسفه کتابی است مختصر درباره رشد مهارت‌های لازم در فلسفه‌خوانی به قلم نایجل واربرتون نویسنده کتاب های پرفروش فلسفی. مخاطبان این کتاب، دانشجویان و همه علاقه‌مندان فلسفه هستند که می‌خواهند مهارت‌های فلسفه‌ورزی خود را ارتقا دهند. واربرتون در این کتاب آنچه از دانشجویان فلسفه انتظار می‌رود را با مطرح کردن اصول و راهبردهایی روشن می‌کند. کسانی که این اصول را به کار می‌بندند در چند چیز مهارت کسب خواهند کرد:
خواندن متون دشوار تاریخی و معاصر فلسفی و فهم اصطلاحات آنها
شیوه درست استفاده از درس‌ها و سخنرانی‌های فلسفی
روش استخراج استدلال‌هایی که در بحث‌های فلسفی به کار رفته
استدلال ورزی و طرح پرسش‌های فلسفی
نوشتن مقالات و تکالیف فلسفی بدون ارتکاب سرقت علمی

لینک خرید این کتاب

چون بوی تلخ خوش کندر

بوی عیدی بوی توپ…
چه فرهاد خواننده ی معروف و البته محبوب را بشناسید و چه نشناسید حتما از مطالعه این کتاب لذت خواهید برد.
کتاب «چون بوی تلخ خوش کندر» اثر وحید کهندل زندگی‌نامه فرهاد مهراد خواننده و موزیسین ایرانی است و آن‌طور که در کتاب گفته شده است نویسنده در این اثر در پی گفتن از موسیقی و سبک کارهای این خواننده نیست؛‌ بلکه فرهاد مهراد را در قامت یک انسان روایت می‌کند و از سرگذشت و زندگی‌اش می‌گوید. پیش از این آثاری درباره زندگی این نوازنده منتشر شده بود اما شکی در صحت آن‌ها بود و همین دلیلی شد تا کهندل دست به نگارش این کتاب بزند.
نویسنده در این کتاب از کودکی فرهاد مهراد شروع می‌کند و زندگی‌اش را روایت می‌کند. از علاقه‌اش به موسیقی می‌گوید و هوش سرشاری که در فراگیری این هنر داشت. همچنین از دوران مدرسه او می‌گوید برخی از کارنامه تحصیلی این خواننده را به نمایش می‌گذارد.
رفته رفته شرایط زندگی فرهاد در دوران جوانی‌اش را باز گو کرده و شرکت در گروهای موسیقی مختلف و اجرا در مکان‌ها گوناگون را بیان می‌کند. پس از آن نیز به روایت حضور مهراد در گروه‌های مختلف موسیقی می‌پردازد. نویسنده در بخشی از کتاب هم به خوانندگی فرهاد پیش از انقلاب می‌پردازد، زمانی که آهنگ فیلم‌ رضا موتوری ساخته مسعود کیمیایی را خواند و درِ دیگری در زندگی‌اش گشوده شد. در ادامه نیز کارهای بعدی این خواننده را در برهه‌های مختلف زندگی‌اش نشان می‌دهد.
در این کتاب شاهد اسکن برخی یادداشت‌های فرهاد مهراد، برخی حاشیه‌نویسی‌ها در گوشه و کنار کتاب‌های مختلف از جمله قران که بر قسمتی از ترجمه آن ایراد گرفته است و عکس‌هایی از دوران مختلف زندگی او هستیم. در میانه کتاب نیز عکسی از پوستر فیلم رضا موتوری و پوستر چند اجرای این خواننده می‌بینیم؛ در پایان کتاب «چون بوی تلخ خوش کندر» نیز شاهد عکس‌هایی هستیم که مهراد با دوربین خود برداشته است. او علاوه بر موسیقی به عکاسی هم علاقه داشت نویسنده در بخشی از کتاب هم داستان‌هایی از زندگی فرهاد مهراد را روایت می‌کند.

لینک خرید این کتاب

جسارت رانندگی

چطور احوال یک زن متعصب دگرگون می شود و باعث تغیرات اجتماعی می شود؟
در مکه به دنیا آمد و مسلمان است. به سبب فرهنگ خاص و آموزش های خاص تر خانواده و جامعه، تبدیل به زنی افراطی در باورهای مذهبی شد. بدون روبنده از خانه بیرون نمی رفت. کاست های موسیقی برادرش را در آتش اجاق می سوزاند چرا که بر اساس آموزه های بنیادگرایان، شنیدنموسیقی حرام است. اما با گذشت زمان، فشارهای جامعه ی مردسالاری برایش غیر قابل تحمل شد. رانندگی او منجر به دستگیری و زندانی شدنش شد و از همین جا جنگ برای رسیدن به برابری در جامعه ای نابرابر را آغاز کرد. نتیجه ی همه ی این تلاش ها این بود که در سال ۲۰۱۸ رانندگی زنان در عربستان سعودی قانونی و آزاد اعلام شد.
جسارت رانندگی بخشی از مسیر پرفراز و نشیب زنی است که کاملا تصادفی به یک فعال حقوق زنان تبدیل شد.
منال شریف از طرف تایم، فوربز، انجمن آزادی اسلو و دیگر رسانه ها و انجمن های بین المللی به شکل بسیار گسترده ای تمجید شد. تایم نام اورا بین صد انسان تاثیرگذار دنیا قرار داد و جوایز بسیاری در این زمینه دریافت کرد.

لینک خرید این کتاب

ماه نورد

کتابی از زبان مایکل جکسون درباره ی خودش. کتابی که سال‌ها چاپ نمی‌شد.
هر گاه صحبت از استعدادهای خدادادی در سبک موسیقی پاپ می شود، نام مایکل جکسون در بالای لیست می درخشد. او را با حرکات خاص و خلاقانه اش، آهنگ های معروف و تکرار ناشدنی اش و البته زندگی پر سر و صدایش می شناسند. مایکل جکسون و زندگی اش از نظر هر کدام از ما جلوه ای متفاوت دارد، عده ای او را فردی مهربان، صلح جو و با استعداد می دانند، و عده ای دیگر به هیچ عنوان این گونه فکر نمی کنند و حتی تصویر ذهنی ناخوشایندی از این مرد دارند.
اما چقدر او را می شناسید؟
چه کسی بهتر از شخص مایکل جکسون می تواند زندگی اش را برای شما شرح دهد؟
پس از چاپ ماه نورد در سال ۱۹۸۸، این کتاب بلافاصله از طرف مجله های بریتیش تایمز، نیویورک تایمز و لوس آنجلس تایمز به عنوان پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب سال برگزیده شد و طی تنها چند ماه، حدود ۴۵۰۰۰۰ نسخه از این کتاب در چهارده کشور به فروش رفت.

فکر می کنم رسانه ها مرا فردی خودشیفته و مغرور جلوه داده اند و من از این کارشان واقعا تنفر دارم، چون من اصولا آدم کم حرفی هستم و نمی توانم راحت از خودم دفاع کنم وبگویم که فلان اخلاق را ندارم. حقیقت این است که من به شدت خجالتی هستم و همیشه از حضور در مصاحبه ها و و برنامه های تلویزیونی طفره می رم. هنگامی که انتشارات دابل دی ایده ی نوشتن این کتاب را بهم داد، من از این ایده که در کتاب شخصی خودم با مردم حرف بزنم و حقایق زندگی ام را به آن ها بگویم یعنی حرف های خودم و صدای خودم و نه کس دیگر بسیار استقبال کردم. امیدوارم این کتاب بسیاری از سوتفاهم هایی که توسط رسانه ها میان من و شما ایجاد شده بود را بر طرف کرده باشد.

لینک خرید این کتاب

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود