«بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)  یک مجموعه‌ی تلویزیونی آمریکایی به سبک خیال‌پردازی حماسی است که توسط دیوید بنیاف و دی. بی. وایس برای شبکه‌ی اچ‌بی‌او ساخته شده ‌است. این مجموعه برگرفته از مجموعه داستان‌های فانتزی «ترانه آتش و یخ» (A Song of Ice and Fire) نوشته‌ی جورج.آر.آر. مارتین است.

امیلیا کلارک، کیت هرینگتون، پیتر دینکلیج، سوفی ترنر و میسی ویلیامز برخی از بازیگران این مجموعه هستند. سازنده‌ی موسیقی متن این مجموعه رامین جوادی، آهنگسازی ایرانی آلمانی است.

نخستین کتاب این مجموعه «بازی تاج و تخت» نام دارد که در سال ۱۹۹۶ منتشر شد. سایر کتاب‌های این مجموعه با عناوین «نبرد پادشاهان»، «طوفان شمشیرها»، «جشنی برای کلاغ‌ها» و «رقص با اژدها» تا سال ۲۰۱۱ چاپ شدند. دو جلد پایانی این مجموعه با عنوان‌های «بادهای زمستان» و «رویای بهار» هنوز منتشر نشده‌اند.

قسمت اول از فصل هشتم و پایانی مجموعه‌ی تلویزیونی بازی تاج و تخت شب گذشته پس از دو سال انتظار از شبکه‌ی اچ‌بی‌او به نمایش درآمد.

داستان‌ در دو قاره‌ی خیالی وستروس و اسوس در پایان یک تابستان ۱۰ ساله و شروع زمستانی سخت اتفاق می‌افتد. چندین خاندان پادشاهی بر سر تصاحب تخت آهنین و پادشاهی هفت اقلیم در جنگ هستند در حالیکه دشمن اصلی برای نابودی تمام آنها سرگرم آماده سازی و قدرت گیری است. در فصل هشتم سریال شاهد این رویارویی خواهیم بود. سازندگان این سریال برای جلوگیری از لو رفتن داستان، پایان‌های متعددی برایش ضبط کرده‌اند و حتی خود بازیگران هم نمی‌دانند که در نهایت کدام‌ یک استفاده خواهند شد.

کتاب‌های این مجموعه بسیار پرطرفدار و پرفروش‌ بوده‌اند و سریال بازی «تاج و تخت» نیز رکورددار پربیننده‌ترین در شبکه‌ی اچ‌بی‌او است. با وجود استفاده از برهنگی و خشونت در این مجموعه، منتقدین نظرات مثبت فراوانی در مورد آن داشته‌اند. این مجموعه نامزد و برند‌ه‌ی جوایز معتبر بسیاری از جمله گلدن گلاب و امی بوده است.

این مجموعه توسط انتشارات ویدا به فارسی چاپ شده است و شما می‌توانید جهت خرید از لینک‌هایی که در ادامه قرار دارند استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود