پراگ پایتخت و بزرگترین شهر کشور جمهوری چک است که به دلیل نقش پررنگی که در جریان جنگ جهانی دوم داشت و همچنین اتفاقاتی که پس از جنگ گریبان این شهر و کشور جمهوری چک را گرفت، مدت‌ها بستر رویدادهای تلخ و شیرین بسیاری بود.
تا حدی که بسیاری از نویسندگان را برای قلم زدن درباره این رویدادها برانگیخت!

کم نیستند کتاب‌های معروف و پرفروشی که دست کم در نامشان ردپایی از پراگ باشد. مانند کتاب‌های روح پراگ، گورستان پراگ، در کوچه‌های پراگ، پراگ در تبعید و…
و حالا ما قصد داریم کتاب پرفروش دیگری درباره این دیار پرآشوب به شما ۳۰بوکی‌های عزیز معرفی کنیم.

وقتی فیلیپ راث یکی از بزرگ‌ترین رمان‌نویسان نیم قرن اخیر آمریکا دست به نگراش کتابی درخشان درباره پراگ اشغال شده دهه هفتاد میلادی و فضای خفقان آور آن دوران می‌زند، خود مهر تاییدی‌ست بر جذابیت تاریخ این شهر.

بهتر است قبل از معرفی کتاب کمی راجع به فیلیپ راث بخوانیم:

فیلیپ راث از بزرگترین رمان‌نویسان آمریکا و نخستین نویسندۀ آمریکایی است که در زمان حیاتش کتابخانه کنگرۀ آمریکا مجموعه کامل آثارش را منتشر کرده است. در دهه‌هایی که خیلی‌ها عقیده داشتند رمان در حال مرگ است، او آثاری خلق کرد که جان تازه‌ای به رمان داد، آثاری که هم از نظر منتقدان باارزش بودند و هم محبوب خوانندگان.

و اما کتاب شب نشینی در پراگ:

این رمان داستان یک نویسنده‌ مشهور آمریکایی‌ست که با هدف زنده نگه داشتن نوشته‌های یک نویسنده مرده، راهی پراگ می‌شود. او تمام تلاشش را می‌‎کند تا این نوشته‌ها را از دست فردی که آن‌ها را در اختیار دارد و همچنین از چنگال حکومت کمونیستی و دیکتاتوری حاکم بر پراگ نجات دهد و…

شب نشینی در پراگ به سرنوشت ادبیات و هنر و روشنفکران در جامعه‌ای بسته می‌پردازد، جامعه‌ای با حکومتی توتالیتر که همه‌چیز را زیر نظر دارد، طوری که شایع است از هر دو نفر یکی جاسوس پلیس است. پراگ در سلطۀ میکروفن‌های شنود و دوربین‌های نظارتی است و هر چیز و هر کس که خارج از چهارچوب‌های تعریف‌شده باشد سرکوب می‌شود.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود