اگر کودک دبستانی یا پیش‌دبستانی‌تان، هنگام تمرین ریاضی غرولند می‌کند و تمایلی به شنیدن توضیحات شما ندارد، معرفی کتاب امروز ما را از دست ندهید که یک خبر خیلی خیلی خوب برای شما داریم.

ریاضی ممکن است از دید بسیاری از کودکان و دانش‌آموزان درسی خشک، جدی و خسته‌کننده به نظر برسد و در بسیاری موارد شاید برای‌شان سخت باشد که به اندازه‌ای جذب شوند تا بتوانند درست تمرکز کنند و یاد بگیرند.

مجموعۀ پیش‌رو شامل ۶جلد است که داستان آلبرت و واندا، دو موش بامزه و شجاع را توضیح می‌دهد. این مجموعه در داستان‌هایی جالب و خواندنی به آموزش اعداد، شکلها، اندازهها و دیگر مفاهیم ریاضی می‌پردازد؛ ذهن و تخیل کودک شما را به دست می‌گیرد و طوری به مفاهیم ریاضی معطوف می‌کند که دلبندتان ناخودآگاه در حین لذت بردن از روند داستان ریاضی را هم می‌آموزد.

در واقع این مجموعه باعث می‌شود که کودکان ریاضی را نه در قالب مفاهیم بی‌روح روی کاغذ، بلکه به عنوان تفریح و سرگرمی تجربه کنند، که در نهایت به رشد خلاقیت کودک منجر می‌شود و در عین‌حال مهارت خواندن را نیز در او تقویت می‌کند.

مخاطب اصلی این مجموعۀ جذاب، گروه سنی ب (سال‌های آغاز دبستان، اول/دوم/سوم) هستند اما شاید برای کودکان پیش‌دبستانی علاقه‌مند به ریاضی هم جالب باشد، تا با زبان ساده و گیرای داستان و تصاویر دلنشین و رنگی ریاضی را یاد بگیرند.

شما را به تماشای تعدادی از عکس‌های داخل کتاب دعوت می‌کنیم.

دلتان می‌خواهد کودک بازیگوش‌تان را خوشحال‌تر کنید؟ پس بعد از این که داستان را برایش خواندید، به او بگویید که حالا قرار است با او هم‌بازی شوید، صفحۀ آخر کتاب را باز کنید و شروع کنید.

در صفحۀ آخر هر جلد از کتاب بازی و سرگرمی پیشنهاد شده تا لحظات خوش و پرانرژی‌تری را با کودک‌تان داشته باشید. حتی معلم‌های مهربان هم می‌توانند از فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی که در این صفحه است الهام بگیرند و کلاس را شادتر و پرهیجان‌تر برگزار کنند، که طی آن دانش‌آموزان هم بیشتر و بیشتر جذب یادگیری شوند. این بازی‌ها و ایده‌ها علاوه بر این‌که کمک می‌کند کودکان تفریح کنند، باعث می‌شود مفاهیم، کاملاً در ذهن کودک نقش ببندد.

مجموعۀ ۶جلدی ریاضی با موشی توسط انتشارات افق منتشر و بر روی کاغذ گلاسۀ برش خورده به شکل لب‌گرد چاپ شده است. نویسندۀ توانای کتاب خانم النور می و مترجم، خانم محبوبه نجف خانی است.

از فعالیت‌های وی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • همکاری با تعدادی از ناشران کتاب‌های کودک و نوجوان به عنوان مشاور و بررس و ویراستار.
  • ترجمه ۲۲۵ عنوان کتاب کودک و نوجوان تا کنون.
  • ترجمه چند مقاله در حوزه ادبیات کودک، چاپ شده در نشریات کودک و نوجوان: پژوهشنامه، کتاب ماه کودک و نوجوان، روشنان، باران و سایت کتابک.
  • گذراندن دوره‌های نقد ادبی، فلسفه ادیان، اسطوره شناسی، نقد و بررسی آثار چند تن از نویسندگان بزرگ غرب، و همچنین گذراندن دو دوره ویرایش ادبی.

محبوبه نجف خانی متولد ۱۳۳۵ تهران، دارای مدرک کارشناسی در رشته مترجمی زبان انگلیسی از مدرسه عالی ترجمه سابق (دانشگاه علامه طباطبایی فعلی) و عضو شورای کتاب کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است.

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود