کارلی:«می‌دونی راز زندگی چیه؟»
میچ: «نه، چیه؟»
کارلی: «این (یکی از انگشتانش را نگه می‌دارد).»
میچ: «انگشتت؟»
کارلی: « یک چیز، فقط یک چیز، اونی که اصل کاریه. به اون بچسب. هیچ چیز دیگه‌ای مهم نیست.»

مکالمه بالا بین دو شخصیت فیلم کمدی مشهور «حقه بازان شهر» و دقیقا اصل مطلب موفقیت است. درست‌ترین کاری که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید انجام دهیم؛ «دو دستی چسبیدن به اصل کاری و غافل نشدن از آن». اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

خودتان را تصور کنید که در حال انجام دادن چند کار بصورت همزمان هستید. آشپزی می‌کنید، در کنارش پروژه محل کارتان را انجام می‌دهید، کمی از حواستان هم به صحبت‌های کارشناس برنامه تلویزیونی است و تازه در این میان جواب پیام‌های تلفن همراهتان را هم می‌دهید!

احتمالا در نهایت نه غذای جالبی درست کرده‌اید، نه پروژه‌تان رضایت رییستان را جلب می‌کند و نه حتی از صحبت‌های کارشناس برنامه چیزی عایدتان شده است! شاید چند پیام اشتباه هم فرستاده‌ باشید! خب با این وجود به نظرتان بهتر نبود تمرکزتان را روی یکی از آن کارها می‌گذاشتید و پس از تمام شدن به کار بعدی می‌پرداختید؟

حالا این مثال کوچک را در قالب‌های بزرگتری در زندگیتان تصور کنید. زمانی‌که چندین هدف در ذهنتان جولان می‌دهند و نمی‌دانید از کدام یکی شروع کنید. هرکدام را تا حدی پیش می‌برید اما در نهایت هیچ کدام را به سر منزل مقصود نمی‌رسانید.

به نظر ما بهتر است دیگر به کسب نتایج متوسط رضایت ندهید و با تمرکز، سخت کوشی و پشتکار به جایگاهی که دلتان می‌خواهد برسید. در ابتدا لازم است حقایق و ترفندهای موفقیت و تمرکز بر اصل کاریتان را یاد بگیرید. پس با کتاب آن اصل کاری شروع کنید!

کتاب آن اصل کاری

نویسنده: گری کلر، جی پاپاسان 

مترجم: علی قاسمی

ناشر: میلکان

کتاب آن اصل کاری دقیقا همان چیزی‌ست که نیاز دارید. این کتاب ما را از توهم اینکه افراد موفق به یک باره به جایگاهی که دارند رسیده‌اند خارج می‌کند و در عوض به دنیای یک بازی می‌برد. بازی جذاب دومینو! گری کلر و جی پاپاسان دو نویسنده این کتاب، با استفاده از مثال دومینو، به نحوی ملموس برایتان روشن می‌کنند که چگونه وارد عمل شوید. به نظر آن‎ها زمانی که یک چیز، تنها یک چیز به درستی به حرکت در بیاید، می‌تواند مهره‌های بعدی را نیز سرنگون کند. فقط کافی‌ست اثر دومینو را در زندگیتان اجرا کنید. آنجاست که با درست چیدن اهداف و حرکت دادن اولین آن‌ها. مهره‌های بعدی که چه بسا بزرگتر هستند را نیز حرکت می‌دهید.

کتاب آن اصل کاری در کنار آموزش این نکات، از شش دروغ بزرگ که میان ما و موفقیت‌مان فاصله می‌اندازد پرده برداری می‌کند. دروغ‌هایی که شاید در طول زندگی بارها آن‌ها را شنیده‌ایم اما نمی‌‎دانستیم که همان‌ها ما را از رسیدن به جایگاه اصلیمان دور می‌کنند. مانند تکه‌هایی طلا که باعث می‌شوند از پیدا کردن معدن اصلی دست برداریم!

نکته جذاب دیگری از این کتاب که بد ندیدیم به آن اشاره‌ای داشته باشیم، استفاده از رنگ قرمز در قسمت‌هایی از کتاب است. هم در سر فصل‌ها و هم در تصاویر کتاب که باعث دوچندان شدن جذابیت آن و انتقال بهتر مفاهیم می‌شود.

در انتها برای درک بهتر مقصود این کتاب، شما را به تماشای صفحاتی از فهرست، تمرین‌ها و تصاویر داخلی کتاب دعوت می‌کنیم:

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود