دوستان ۳۰بوکی سلام

در این صفحه نگاهی می‌اندازیم به تازه‌ترین عناوین فروشگاه در هفته‌ی سوم خردادماه. با ما همراه باشید.

اسپرسو با رضا شاه

اسپرسو با رضا شاه، یکی از کتاب‌های تازه‌ی این روزهاست.
احسان اقبال سعید در این کتاب با یک نگاه انتقادی به سراغ حس نوستالژی‌گرایی ما ایرانی‌ها رفته است، اینکه همیشه در گذشته‌ها سیر می‌کنیم و دلمان می‌خواهد برگردیم به قدیما. برای رویارویی با این حسرت جمعی حتما نیاز به طنز و شوخ‌طبعی بوده تا از تلخی آن بکاهد و نویسنده آن را به جا آورده است. اقبال سعید در ادامه به مسائل روز جامعه هم پرداخته است، راه حل نشان نمی‌دهد اما همین شاید تلنگری باشد برای خیلی‌ها.

لینک خرید این کتاب

 

 

 

 

 

کابوی تحمل ناپذیر

«کابوی تحمل ناپذیر»، مجموعه‌ای از پنج داستان کوتاه و دو مقاله است به قلم روبرتو بولانیو، نویسنده‌ی شیلیایی که مدتی است مخاطبان ادبیات روی خوشی به آثارش نشان داده‌اند. نام این کتاب برآمده از نام یکی از داستان‌های کتاب است. این کتاب جدیدترین عنوان از مجموعه ادبیات نشر بیدگل است. کبوتران روی چمن، در و جزیره، سه عنوان قبلی این مجموعه هستند که بسیار خوشخوان و زیبا چاپ شده‌اند.

بولانیو مدت کوتاهی پیش از انتشار این کتاب در انتظار پیوند کبد از دنیا رفت.

لینک خرید این کتاب

 

 

 

عشق کافی نیست

که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها…

کتاب عشق کافی نیست جدیدترین کتاب مارک منسن نویسنده‌ی کتاب پرفروش هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها است.
عشق یکی از بزرگترین تجربه‌های زندگی است و قطعا مبالغه نیست اگر بگوییم همه افراد حداقل باید یکبار آن را در زندگی‌شان تجربه کنند. این تجربه مانند هر تجربه‌ی دیگری می‌تواند نتایج متفاوتی برای هر فردی به همراه داشته باشد. اما فارغ از هر چیز، نباید اجازه بدهیم که کل زندگی ما را در اختیار بگیرد و هویت ما را تعریف کند. اگر خودمان و ارزش‌هایمان را در راه عشق قربانی کنیم، چیزی از ما باقی نمی‌ماند تا بتواند عاشقی کند.

شاید موافق باشید یا مخالف، اما این رویکردی است که مارک منسن پیش رو قرار داده است.

عشق عالی‌ست، اما کافی نیست.

لینک خرید این کتاب

از عدن تا تبعید

دیوید رال، مصرشناس انگلیسی، کتابی تالیف کرده است برای آشنایی با داستان‌های کتاب مقدس یهودیان.

کتاب از عدن تا تبعید نمی‌تواند یک مرجع تاریخی به حساب بیاید، اما رال می‌گوید که در نوشتن آن وجدانش را در نظر داشته است.

رال نظریات چالش برانگیزی در زمینه‌ی مصرشناسی دارد. او می‌گوید شاهان مصری، همان شخصیت‌های اصلی کتاب عهد عتیق هستند و بر اساس همین نظریه، روایت‌های عهد عتیق را در کتابش بازگویی کرده است.

چاپ اول این کتاب در سال ۲۰۰۲ با جنجال محافل دانشگاهی روبرو شد و واکنش‌های متضادی در پی داشت.

لینک خرید این کتاب

پنجاه سوالی که معمولا بچه‌ها می‌پرسند

بچه‌ها سوالات بسیاری دارند و کارشناسان امر خطیر تربیت فرزند می‌گویند که باید به تمامی آنها پاسخی درست و مناسب سنشان داده شود، از جمله سوالاتی که عرق سردی بر پیشانی ما می‌نشانند و دست پاچه‌مان می‌کنند.

حالا که نباید هیچ پرسشی را بی‌پاسخ گذاشت، جای خالی کتابی که راهنمای ما در این مسیر باشد، حس می‌شود.

در این کتاب سوالاتی که بچه‌ها معمولا در مورد مسائل جنسی، مذهب، پول و غیره می‌پرسند، گردآوری و نحوه‌ی پاسخ دهی به هریک مشخص شده است.

لینک خرید این کتاب

چگونه کمال‌گرا نباشیم

شاید در ظاهر به نظر برسد که کمال‎گرایی، نیرویی برای رسیدن به هدف در ما ایجاد می‌کند، اما در واقع یک تفکر بازدارنده است. کمال‌‌طلبی یا کمال‌گرایی، نه تنها می‌تواند جلوی رسیدن ما به خواسته‌ها و رویاهایمان را بگیرد، بلکه موجب پسرفت ما در زندگی بشود، زیرا از ترس اینکه نتیجه‌ی صد در صد نگیریم، قدم از قدم برنمی‌داریم و سال‌ها در نقطه‌ی آغاز می‌مانیم.

استفان گایز در این کتاب مسیری که خود برای مقابله با کمال‌گرایی پیموده را به اشتراک گذاشته است. او تصمیم می‌گیرد که “فقط شروع کند”! در ذهنش می‌پذیرد که با همین شرایط عادی هم می‌توان کار کرد، پس منتظر شرایط عالی نمی‌ماند. وقتی پیشرفتهایش را می‌بیند، تصمیم می‌گیرد این روش را با سایرین در میان بگذارد و حاصل کتابی است با عنوان چگونه کمالگرا نباشیم.

لینک خرید این کتاب

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود