سلام ۳۰بوکی‌های عزیز
در این بخش می‌خواهیم عناوین نورسیده هفته دوم خرداد را بررسی کنیم. ویژگی خوب این هفته تنوع موضوعی کتاب‌ها است.
اگر موافقید شروع کنیم.

اول به یک رمان از یک نویسنده معروف بپردازیم

مرد غیر قابل اعتماد
مرد غیرقابل اعتماد جدیدترین کتاب یوستین گردر نویسنده کتاب معروف دنیای سوفی است.
این داستان حکایت انسانی است که از تنهایی خود رنج می‌برد و در پی آن است که با بودن در جمع از رنج خود بکاهد. اما سرانجام می‌فهمد که تنها باید به خویش متکی باشد و دیگران را رها کند.

 

لینک خرید این کتاب

حالا زندگینامه یکی از قهرمانان تاریخ معاصر کشور ما

خلبان وارسته
کتاب حاضر روایت زندگی و خاطرات محمدجعفر وارسته از خلبانان شکاری اف-۵ است که شامل تولد، تحصیل، آموزش خلبانی در ایران و امریکا، دوره رزمی در ایران، تبعات انقلاب در زندگی خصوصی او، حضور مؤثرش در جنگ تحمیلی و اسارت او با بالاترین درجه بین همکاران خلبان (با درجه سرهنگ دومی) می‌باشد.

لینک خرید این کتاب

 

هنر زندگی

همیشه شاهد بوده‌ایم ۳۰بوکی‌ها علاقه خاصی به خواندن کتاب‌های فلسفه‌ای دارند که به صورت ملموس به درد زندگی‌شان در این دنیا بخورد. کتاب هنر زندگی از این دست کتاب‌ها است.این کتاب با بهره بردن از روش سقراطی به جستجوی معنای زندگی در نوشته‌ها و گفته‌های فیلسوفان می‌پردازد. هنر زندگی کتابی است که با ملموس کردن فلسفه سعی دارد به ما برای الان ما و زندگی در دنیا کمک کند.

 

لینک خرید این کتاب


حماسه سیاهکل

سیاهکل نام آشنایی در تاریخ معاصر ایران است. رویداد سیاهکل که همچنین به قیام سیاهکل و جنبش سیاهکل مشهور است، به یورش مسلحانهٔ هواداران سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران به پاسگاه ژاندارمری سیاهکل در تاریخ ۱۹ بهمن سال ۱۳۴۹ انجام دادند، گفته می‌شود. هدف از این عملیات آزاد کردن یکی از اعضای دستگیرشده این سازمان بود. در درگیری پیش آمده سه نفر از چریک‌ها کشته شدند و ده نفر دستگیر و سپس اعدام شدند. به زعم بسیاری از مورخان، این رویداد، نخستین حرکت مسلحانه با اهداف سیاسی در تاریخ معاصر ایران به‌شمار می‌رود. حماسه سیاهکل به این رویداد می‌پردازد.

 

لینک خرید این کتاب

کتاب بعدی راجع به بچه دار شدن است. کتابی مصور با کلی طرح بانمک و تعابیر جالب. رحم مادر را به یک خانه نقلی تشبیه کرده است که کودک مستاجر آن خواهد شد.

سلام من اینجا هستم
ماجرای نه ماه سفر لذت‌بخش من از نطفه تا تولد
برای پدر و مادرهای گذشته، حال و آینده

خانه‌ای کوچک و نقلی، بسیار زیبا و راحت با تمام وسایل زندگی اجاره داده می‌شود. مدت اجاره نه ماه است و حق تقدم با کسی است که حسابی زبل باشد و در مسابقه برنده شود.
خیلی از ۳۰بوکی‌ها مشتاق خواندن شاهنامه برای کودکان و نوجوانان خانواده خود هستند. البته کودکان و نوجوانان هم جز ۳۰بوکی‌ها هستند و هرازگاهی خواهان خواندن شاهنامه هستند. اما خب نمی‌توانند متن اصلی شاهنامه را بخوانند. چاره کار کتابی مثل داستانک‌ های شاهنامه است.

 

لینک خرید این کتاب

داستانک های شاهنامه

داستانک های شاهنامه ما را به دنیای شاهنامه و رستم و سهراب و فرنگیس و تهمینه و خیلی های دیگر در دیروز و امروز می‌برد. راستی، رستم و سهراب و تهمینه و فرانک دیروز و امروز چه فرقی با هم دارند؟ داستانک ها را بخوانیم. تا پاسخ این پرسش را پیدا کنیم.

 

لینک خرید این کتاب

چند سال است شاهد نقل قول‌هایی از مرحوم حسین پناهی هستیم. در صحت برخی از این گفته‌ها شک هست. اینک کتابی چاپ شده است که می توان با خیال راحت به علاقه مندان حسین پناهی توصیه کرد.

پلی به نامعلوم دری به ناممکن

در این کتاب تمام جمله‌ها و اشعار زنده یاد حسین پناهی در ۵۰ تا ۶۰ موضوع مانند عشق، خداشناسی، شجاعت و انسانیت دسته‌بندی شده و کتاب‌شناسی آثار ایشان هم در کنار زندگی‌نامه مختصری از این هنرمند آمده است.
ویژگی مهم این کتاب تمام نکاتی است که پناهی درباره خود و زندگی‌اش گفته است. در این کتاب مطالب مربوط به زندگی پناهی از زبان خودش بازگو شده است.

 

لینک خرید این کتاب

 

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود