چرا به تماشای فیلم‌های ترسناک یا خواندن داستان‌های ژانر وحشت علاقه داریم؟ از دید علم، احساس ترس در بدن‌ آدرنالین ترشح می‌کند و اگر روی محرک ترس خود کنترل داشته باشیم، می‌توانیم با ترشح هورمون اندورفین از این ترس لذت ببریم. به دیگر سخن، به بدنمان اجازه می‌دهیم تا در شرایطی ایمن، ترس و اضطراب را تجربه کند. اما به زبان ساده می‌توان چنین گفت که داستان‌ها و فیلم‌های ترسناک برای ما بسیار سرگرم‌گننده هستند.

امروز با یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های سال ۲۰۱۸ در خدمت شما هستیم. رمانی وحشتناک و معمایی!

وقتی صحبت از ترس و وحشت در میان باشد، نام استیون کینگ به خوبی می‌درخشد. شاید بتوان او را بهترین نویسنده‌ی زنده‌ی ژانر وحشت دانست.

کینگ در داستان‌هایش از تمامی عناصر وحشت استفاده می‌کند. از خون‌آشام‌ها و ارواح گرفته تا قاتلان تشنه به خون و سگ‌های وحشی و درنده.

کتاب بیگانه، جدیدترین اثر استفن کینگ در ماه می سال ۲۰۱۸ منتشر شد و در بدو انتشار در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان جا گرفت.

ویدیوی زیر را ببینید:

داستان این کتاب از چه قرار است؟

جسدی در پارک شهر پیدا شده است. این جسد متعلق به پسری نوجوان است و از شواهد پیداست که مورد تعرض قرار گرفته است. اثر انگشت‌های پیدا شده در محل حادثه، اتهام را متوجه‌ی یکی از شریف‌ترین شهروندان شهر کرده‌ است؛ مردی متاهل با نام تری میتلند که مربی لیگ بیسبال نونهالان، معلم انگلیسی و پدر دو دختر است.

رالف اندرسونِ کارآگاه که زمانی پسرش بازیکن تیم تری میتلند بوده است، به سرعت از راه می‌رسد و مربی بدنام شده را در ورزشگاه شهر بازداشت می‌کند و با خود می‌برد. اظهارات میتلند برخلاف آزمایشات دی‌ان‌ای است. همه چیز علیه اوست و راه فرار ندارد.

اما رفته‌رفته پاسخ‌های وحشتناکی شروع به پدیدار شدن می‌کنند. تنشی شدید و تعلیقی طاقت‌فرسا از دل داستان سر برمی‌آورد. آیا تری میتلند چهره‌ی پلیدی دارد که تا کنون مخفی نگاه داشته است؟ تنها کینگ می‌تواند با پاسخ این پرسش، خواننده را به اوج هیجان برساند و شوکه کند.

 

در مورد مقبولیت و محبوبیت این کتاب بگوییم که:

از دید کاربران سایت گودریدز بهترین کتاب هیجانی سال گذشته بوده است.

دیلی‌میل آن را در رده‌ی کارهای عالی استفن کینگ قرار داده است.

مجله‌ی تایمز آن را کتابی پر از شگفتی توصیف نموده است.

آسوشیتدپرس از ما خواسته است که به خودمان لطفی بکنیم و این کتاب را بخوانیم!

و واشنگتن پست آن را پیوند مبارکی میان ژانر معمایی و ژانر وحشت خوانده است.

 

آماده باشید! این کتاب یک سفر جهنمی است!

به قول آسوشیتدپرس لطفی کنید و این کتاب را بخوانید!

استیون (استفن) کینگ نویسنده‌ی رمان و داستان کوتاه، در ۲۱ سپتامبر ۱۳۴۷ در ایالت پورتلند در آمریکا به دنیا آمد. اغلب آثار او در ژانر وحشت است. او یکی از پرکارترین، پردرآمدترین و محبوب‌ترین نویسندگان حال حاضر آمریکاست و تقریبا برای هر یک از کتاب‌هایش یا جایزه‌ی ادبی گرفته یا دست کم نامزد یک جایزه شده است.

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

stephen-king

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود