امیل زولا رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و روزنامه‌نگار فرانسوی، مهم‌ترین نمایندهٔ مکتب ادبی ناتورالیسم و عامل مهم در گسترش تئاتر ناتورالیستی بود. او یکی از معروف‌ترین نویسندگان فرانسوی است که کتاب‌هایش در سطح وسیع در جهان ترجمه و چاپ شده و مورد تحلیل و تفسیر قرار گرفته است. از کتاب‌های او در سینما و تلویزیون فراوان اقتباس شده است.

ژرمینال سیزدهمین رمان از امیل زولا و یکی از مهمترین رمان‌های کلاسیک فرانسه محسوب می‌شود. داستانی بی‌نظیر و رئالیستیک از اعتصاب معدنچیان ذغال‌سنگ در دهه‌ی ۱۸۶۰ در شمال فرانسه که تا به حال به بیش از صد زبان، ترجمه و منتشر شده است.

Emile_Zola

ژرمینال در حقیقت، داستان نبردی نابرابر و بی‌رحمانه بین دنیای سرمایه‌داران و کارگران است؛ کارگرانی که همواره زیر یوغ اربابانی قرار داشتند که هیچ‌گاه دست از استثمار آنان برنداشتند. سرمایه دارانی که حتی خود را ملزم به رعایت اصول ظاهری انسانی می کنند و حتی ممکن است بنگاه های خیریه بیشماری تاسیس کنند و حقوق باز پس گرفته انسان های بی نوا را ذره ذره و با منت به آن ها بدهند و این تصور را داشته باشند که آن ها مشتی موجود فلک زده هستند که سرنوشتشان محتوم به زندگی نکبت بار کنونی است. در اینا رمان شاهد درد و رنج انسان هایی هستیم که با مشقت فراوان روزگار می گذرانند و از طرفی شاهد زندگی اشرافی عده ای هستیم که بدون ذره ای تلاش و محنت در ناز و نعمت غوطه ور هستند و خود را صاحب دسته اول می دانند. این چرخه معیوب تا کنون در غالب جوامع بشری بوده و هم اکنون هم ادامه دارد.

 

 

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود