نویسنده‌ی کتاب من پیش از تو، جوجو مویز، این بار شما را به خواندن داستان نفس‌گیر پنج زن فوق‌العاده و ماجراهای خواندنی‌شان در لابه‌لای کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده ایالت کنتاکی دعوت می‌کند.

در رمان دشت ستاره ها آلیس رایت به امید فرار از زندگی ملال‌آورش در انگلستان با بنت فن کلیو خوش‌تیپ آمریکایی ازدواج می‌کند. اما خیلی زود متوجه می‌شود که محل زندگی جدیدش به همان اندازه برایش عذاب‌آور است، به‌خصوص زندگی در کنار پدرشوهر از خود راضی‌اش. بنابراین، وقتی گروهی از زنان به دنبال کتابدار سیار جدید می گردند، او با خوشحالی داوطلب می شود. آنچه بعد از این برای این زنان کتابدار و مردان مورد علاقه‌شان رخ می‌دهد درامی فراموش‌ناشدنی از وفاداری، عدالت، انسانیت و عشق را پیش چشم خواننده ترسیم می‌کند. این زنان قهرمان زیر بار زورگویی مردان و عقاید دُگم جامعه نمی‌روند. و گرچه با انواع خطرات رو‌به‌رو می‌شوند، دست از کار و تعهدشان_ رساندن کتاب به دست افرادی که هرگز کتاب نخوانده‌اند و مسلح ساختن آن‌ها به سلاح دانش که زندگی‌شان را برای همیشه تغییر می‌دهد- برنمی‌دارند.

این داستان بر اساس سرگذشت‌های واقعی نوشته شده است.

چند تکه از متن کتاب:

 هیچ چیزی خطرناکتر از یه زن مسلح به دانش نیست. حتی اگه اون دوازده سالش باشه.

برای هر چیزی فصلی وجود دارد، و زیر سقف آسمان برای هر کاری زمانی تعیین شده است: زمانی برای به دنیا آمدن، و زمانی برای مردن؛ زمانی برای کاشتن، و زمانی برای چیدن آنچه کاشته ای؛ و زمانی برای کشتن، و زمانی برای درمان؛ زمانی برای شکستن و زمانی برای دوباره ساختن؛ زمانی برای گریستن و زمانی برای خندیدن؛ زمانی برای عزاداری و زمانی برای پایکوبی.

می دونی بدترین چیز مردی که یه زن رو کتک می زنه چیه؟ اون درد نیست. اینه که توی اون لحظه تو واقعیت زن بودن رو می فهمی. این که مهم نیست چقدر باهوش باشی، چقدر خوب تر از اون می تونی باهاش بحث کنی، چقدر بهتر از اونی. در ون لحظه می فهمی که اون همیشه می تونه تو رو با یه مشت خفه کنه. به همین سادگی.

41772
51093
79225
56120

جوجو مویز را اکثرا می شناسید اما:

جوجو مویز متولد چهارم آگوست اوت سال ۱۹۶۹ در شهر لندن است. او به صورت حرفه ای در عرصه روزنامه‌نگاری فعالیت می کند و از سال ۲۰۰۲ شروع به نوشتن رمان‌های عاشقانه کرد. مویز یکی از معدود نویسندگانی است که دو بار برنده جایزه سال رمان عاشقانه (Romantic Novel of the Year Award) به انتخاب انجمن نویسندگان رمان‌های عاشقانه شده است. آثار جوجو مویز به یازده زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. من پیش از تو، پس از تو و هنوز هم من از جمله کتاب‌های فوق‌العاده پرفروش این نویسنده در ایران هستند.

jojo-moyes

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود