اگر از علاقه‎مندان فیلم‌هایی نظیر جنگ ستارگان و ارباب حلقه‌ها هستید، حتما برایتان جذاب است بدانید داستان این فیلم‌ها تحت تاثیر دیدگاه‌های چه کسی شکل گرفته است!

جوزف کمبل

جوزف کمبل اسطوره‌شناس سرشناس معاصر آمریکایی‌ست، که مطالعات و پژوهش‌های زیادی در زمینه‌ی اسطوره شناسی، مذهب، ادبیات و فلسفه داشته. اندیشه‌ها و آثار او در ادبیات و هنر، سینما و نقاشی تاثیر زیادی داشته است.

خبر خوب اینکه نشر مرکز به تازگی کتابی درباره‌ی زندگی و آثار جوزف کمبل، با ترجمه خوب و روان عباس مخبر منتشر کرده است. سفر قهرمان. این کتاب از فیلم «سفر قهرمان: دنیای جوزف کمبل» برداشت شده و زندگی کمبل را از سال‌های دوران کودکی و شگفت زدگی او از تماشای نمایش بوفالو بیل در آن زمان، تا ساخته شدن سری فیلم‌های جنگ ستارگان به خوبی برای شما روایت می‌کند.در این کتاب ما شاهد گفت‌وگوی  چهره های برجسته‌ی ادبیات و هنر با جوزف کمبل و پرسش‌هایی حول رابطه اسطوره با دین، ادبیات و هنر، اسطوره و علم و اسطوره و دنیای امروز هستیم. در کنار این گفت‌‌وگو‌ها شرح زندگی و آثار کمبل هم از بخش های جذاب و قابل توجه این کتاب به شمار میرود. شرحی جذاب و صمیمی از زندگی شخصی کمبل؛ از عنوان دونده‌ای ماهر در جوانی، تا استاد کالجی دخترانه که تحصیل در مقطع دکترا را رها کرده است!!!

 

یکی از نکات جالب این کتاب شرح روند تاثیرپذیری کمبل از جیمز جویس و کارل گوستاو یونگ و متفکران دیگر است. پس این کتاب برای دوست داران روانکاوی یونگ هم یک پیشنهاد جذاب و قابل توجه است. قبل از این شاهد استقبال گسترده ۳۰بوکی‌ها از کتاب قدرت اسطوره هم بودیم. کتابی که حاصل گفتگویی بلند با جوزف کمبل است. حالا ۳۰بوک مطالعه سفر قهرمان را به افرادی که مشتاق مطالعه راجع به اساطیر هستند پیشنهاد می کند چرا که جوزف کمبل از بزرگترین اسطوره شناسان معاصر جهان به شمار می‌آید و خواندن کتابی راجع به سرگذشت، آثار و دیدگاه‌های کمبل ، برای دوست‌داران اسطوره و اسطوره شناسی خالی از لطف نیست.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود