تا به حال تصور کرده‌اید که عاشق فردی باشید اما نتوانید بیشتر از پنج قدم به او نزدیک شوید؟

پنج قدم فاصله، رمانی عاشقانه با داستانی خاص و متفاوت از درام‌های امروزی، به تازگی توسط نشر میلکان منتشر شده است.

شاید نام فیلمی که از این رمان به کارگردانی جاستین بالدونی ساخته شده است را شنیده باشد و یا حتی آن را دیده باشید! پیشنهاد می‌کنیم اول آنونس این فیلم را ببینید تا برویم سر وقت معرفی کتاب.

 

 

این رمان روایت‌گر داستان دختر و پسری ۱۷ ساله به نام‌های استلا و ویل است که هر دو به بیماری فیبروز سیستیک مبتلا هستند.

شخصیتهای رمان دو روحیه‌ی متفاوت دارند. استلا دختری امیدوار و با نشاط است که با وجود بیماری‌اش از کودکی اجازه نداده هیچ چیز مانع رسیدن به خواسته‌هایش شود و در عین حال به‌خاطر بیماری‌اش مجبور به رعایت قوانین و خودداری‌های بسیاری شده است. از طرف دیگر ویل پسر سرکشی است که علاقه‌ای به درمان بیماری‌اش ندارد و مراقبتی هم برای آن انجام نمی‌دهد. او زندگی در لحظه و لذت بردن را به درمان بیماری‌اش ترجیح می‌دهد.

همان طور که حدس زدید ما در این رمان شاهد عشق بین استلا و ویل و تغییرات آن‌ها در جریان این عشق هستیم. اما آنچه که این رمان را منحصربه‌فرد می‌کند مانعی است که سرراه این دو نفر قرار دارد. آن‌ها بخاطر بیماری نادرشان اجازه ندارند به یکدیگر نزدیک شوند و باید همیشه در فاصله‌ی حداقل پنج قدمی یکدیگر باشند و گرنه احتمال رخ دادن اتفاقات ناگوار و حتی مرگ برایشان وجود دارد. آن‌ها با هم تصمیم می‌گیرند این فاصله را کم کنند و …

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود