شنبه , خرداد ۴ ۱۳۹۸
خانه / چهره‌ها / داگلاس آدامز، نویسنده‌ی داستان‌های علمی تخیلی

داگلاس آدامز، نویسنده‌ی داستان‌های علمی تخیلی

داگلاس آدامز (۱۱ مارس ۱۹۵۲- ۱۱ مه ۲۰۰۱) نویسنده‌ی انگلیسی.

توانایی وی در نوشتن سبب شده بود که در مدرسه شناخته شود. داگلاس تنها دانش‌آموزی بود که نمره‌ی کامل از جایزه‌ی هلفورد را برای نوشتن خلاق توانست بگیرد. بعد از ترک دانشگاه به لندن برگشت و مصمم بود به عنوان نویسنده در رادیو و تلویزیون مشغول به کار شود.

آدمز همچنین، به عنوان یکی از حامیان جانوران و محیط زیست شناخته شده‌است. زیست‌شناس نام‌آور ریچارد داوکینز کتاب خود بنام «توهمی بنام خدا» را به او تقدیم کرده‌است. او در مورد مرگ آدمز نوشته‌است: «علم و دانش یک دوست و ادبیات یک روشنگر را از دست داده‌است. گوریلهای کوهی و کرگدنهای سیاه یک حامی دلاور را از دست داده‌اند.”

از آثار وی می‌توان «زندگی، جهان و همه‌چیز»، «رستوران آخر جهان» و «راهنمای کهکشان» را نام برد. «رستوران آخر جهان» عنوان دومین مجلد از اثر پنج جلدی مشهور داگلاس آدامز، نویسنده‌ی بریتانیایی است. این مجموعه از موفق‌ترین و مهم‌ترین آثار علمی تخیلی دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ قرن بیستم به حساب می‌آید که برای نویسنده‌اش اعتباری گران به همراه آورد. در معرفی این کتاب از صفت‌های اثری پست مدرنیستی، طناز و علمی تخیلی استفاده شده است و آن را رمانی پرمعنا توصیف کردند.

لینک خرید آثار این نویسنده

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

درباره مجله 30بوک

مجله 30بوک
مجله‌ی 30بوک جایی برای معرفی و نقد کتاب‌ها

این نوشته را هم ببینید:

یاسوناری کاواباتا، نخستین نویسنده‌ی ژاپنی که برنده‌ی نوبل ادبیات شد

پاسوناری کاواباتا (۱۱ ژوئن ۱۸۹۹ – ۱۶ آوریل ۱۹۷۲) نویسنده و نخستین ژاپنی برنده‌ی جایزه‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *