این بار می‌خواهیم قبل از معرفی کتاب شما را به تماشای یک ویدئو دعوت کنیم! شاید کمی حال و هوایتان را عوض کند و شما را با خود به دوران شیرین کودکی ببرد.

 

 

احتمالا پس از دیدن این ویدئو خاطراتی از دوران کودکی‌ برایتان زنده شده است. انیمیشن دختری به نام نل بخشی از کودکی اکثر ما را تشکیل می‌دهد. دختری مهربان و خوش قلب که به همه محبت می‌کند اما زندگی‌اش سراسر سختی و سرگردانی است.

رمان «مغازه‌ی عتیقه فروشی» رمانی است نوشته‌ی چارلز دیکنز که این انیمیشن با الهام از آن (البته با تغییراتی) ساخته شده است. این رمان در ایران با عنوان دختری به نام نل توسط حمیدرضا آتش برآب ترجمه و توسط انتشارات علمی فرهنگی به چاپ رسیده است. این کتاب برای رده‌ی سنی نوجوان و بزرگسال مناسب است.

«دختر به نام نل» داستان دختری است که در بریتانیای عصر ویکتوریا در پی مادرش می‌گردد. در این مسیر پدربزرگش او را همراهی می‌کند. اما این پدربزرگ که از ناچاری و فشار مالی به قمار روی آورده است، کمک چندانی از دستش برنمی‌آید.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم:

نل بیچاره نمی‌دانست چه کار باید بکند. پدربزرگش هر شب تمام پول‌هایش را می‌گرفت و آن را در قمار با دیگر همسفران به باد می‌داد. نل این موضوع را می‌دانست چون مخفیانه او را تعقیب ‌کرده بود تا بفهمد کجا می‌رود. یک شب، در حالی‌که در تاریکی سایه‌ها ایستاده بود، شنید مردی که با او قماربازی می‌کرد از او خواست باز هم به او پول بدهد. وقتی پدربزرگش گفت دیگر پولی ندارد، یکی از مردها پیشنهاد وحشتناکی داد و …

charles_dickens_1

چارلزدیکنز برجسته‌ترین رمان‌نویس انگلیسی عصر ویکتوریا و یک فعال اجتماعی توانمند بود.
او را پس از شکسپیر تأثیرگذارترین نویسنده در زبان انگلیسی می‌دانند. آثار او به دلیل شیوه‌ی داستان‌سرایی، نثر توانمند و خلق شخصیت‌های به یادماندنی، بسیار مورد تحسین قرار گرفته و باعث محبوبیت جهانی او شده است.
از دیگر آثار او می‌توان دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ، الیور توییست و داستان دو شهر را نام برد.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود