«کسی را که اهل ایمان باشد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شناسی؟ وقتی او را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینی، فرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنی؟ اگر این طور است، بدان دیگر نیازی به گریز نیست. چند لحظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بنشین. یک لیوان آب یخ بنوش. یک بشقاب نان ذرت بخور. شاید متوجه شوی چیز زیبایی هست که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان یاد گرفت و نه تو را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گزد و نه ضعیفت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، فقط ثابت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند در وجود تک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تک ما جرقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای الهی هست که شاید یک روز بتواند جهان را نجات دهد.»

متن بالا بخشی از کتاب «کمی ایمان داشته باش» نوشته میچ آلبوم نویسنده، مجری و نوازنده آمریکایی و خالق کتاب پرفروش «سه شنبه‌ها با موری» است. نویسنده‌ای که اکثر آثارش ته مایه‌ای عرفانی دارد و داستان‌های الهام ‌بخشش معمولا با استقبال بالایی در بین خوانندگان مواجه شده است و تا به امروز بیش از ۳۵ میلیون نسخه از آثارش در سراسر جهان به فروش رسیده است.

اگر متن بالا جذبتان کرد، بیایید ببینیم داستان این کتاب از چه قرار است!

داستان از آن‌جا شروع می‌شود که روزی خام‌خام سالخورده شهر محل تولد میچ آلبوم (نویسنده کتاب) از او می‌خواهد که وظیفۀ ارائۀ سخنرانی مراسم خاکسپاری‌اش را بر عهده بگیرد. این درخواست غیرمعمول آلبوم را با یک چالش عجیب رو‌به‌رو می‌کند. او تصمیم می‌گیرد تا با زندگی خام‌خام سالخورده  بیشتر آشنا شود. اما در همین بین آشنایی‌اش با کشیش جوانی که در کلیسایی مخروبه برای فقیران و بی‌خانمان‎ها تبلیغ دین می‌کرد، ذهن او را درگیر موضوع دیگری کرد. هردو مرد از ایمان به عنوان عاملی کمک کننده برای ادامه زندگی استفاده می‌کردند. یکی برای مواجه با مرگ و دیگری برای نجات خود و کلیسایش از نابودی. هردو آن‌ها انسان‌هایی دوست داشتنی بودند که برای کاستن آلام مردم تلاش می‌کردند در حالیکه می‌توانستند از موقعیت خود سواستفاده کنند.

این کتاب احتمالا به دلیل موضوع و فضایی که دارد بعد از مطالعه کمی حالتان را تغییر دهد و حس خوبی برایتان ایجاد کند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود