«رایلی آدامسون» آن جایی ظاهر می‌شود که دیگر کاری از دست پلیس‌ها برنمی‌آید. بچه‌ها گم می‌شوند و ماموران پلیس که چیزی از دنیای جادو و موجودات طبقه‌بندی شده نمی‌دانند، نمی‌توانند آن‌ها را پیدا کنند. در میانهٔ چنین آشوبی، رایلی تنها امید خیلی‌ها است. او دختری است که «حقیقت دنیا» را می‌داند و در جست‌و‌جوی گمشده‌ها می‌گردد اما از آن طرف هم عده‌ای به دنبال خود او هستند. اولین و سرسخت‌ترین‌شان هم اف‌بی‌آی است.

کتاب را چگونه بخوانیم؟

رایلی آدامسون راوی و قهرمان یک مجموعه داستان فانتزی پرمخاطب است. اصل داستان یکی است اما در هر جلدِ کتاب حوادث جدیدی پیش می‌آید و شخصیت‌هایی کم و زیاد می‌شوند. این مجموعه در واقع ۱۰ جلد است و تا این‌جا ۵ جلد آن به فارسی ترجمه شده است. کتاب در میانهٔ دو ژانر محبوب قرار گرفته است و ترکیب داستان‌های کارآگاهی با حال و هوای فانتزی باعث شده است تا طرفداران هر دو ژانر از خواندن آن هیجان‌زده شوند.

برای خواندن این مجموعه باید حداقل نوجوان باشید اما سقفی وجود ندارد و اگر از طرفداران دنیای فانتزی هستنید، دیگر سن محدودیت نیست. مجموعهٔ «رایلی آدامسون» یکی از آن فانتزی‌های شهری است و همهٔ این اتفاقات غیرعادی در فضای سرد انگلستان اتفاق می‌افتد.

رایلی آدامسون

نویسنده کیست؟

نویسندهٔ کتاب شنون میر است. او متولد کانادا است و در توصیف خودش می‌گوید «در خانواده‌ای به دنیا آمدم که دیوانهٔ جنگ ستارگان بودند.» احتمالاً تاثیر جنگ ستارگان بود که شعار زندگیش به چنین چیزی تبدیل شد: «بزرگ فکر کن و بزرگ‌تر خیال‌پردازی کن.» شنون میر به قاعده بزرگسالی تن نداد و دست ازخیال‌پردازی برنداشت. همین هم او را به نویسنده‌ای چنین پرخواننده تبدیل کرد:

«زمانی شروع به نوشتن کردم که فهمیدم نمی‌خواهم بدون اعتقاد به جادو و موجوداتی که دیگران می‌گویند وجود ندارند، بزرگ شوم.»

این کتاب را چه کسی باید بخواند؟

اگر در یکی از این ویژگی‌ها خودتان را دیدید در خرید این مجموعه تردید نکنید:

۱.اگر از دنیای فانتزی انرژی می‌گیرید.

۲.اگر داستان‌های پلیسی و کارآگاهی میخکوبتان می‌کند و به دنبال نسخه جدیدی از آن‌ها هستید.

۳.اگر از طرفداران داستان‌های خون‌آشام‌ها هستید.

۴.اگر «گرگ و میش» فیلم محبوبتان است.

 

مجموعه «رایلی آدامسون» از سوی نشر ویدا منتشر شده است که چهار جلد اول آن را شیما حسینی ترجمه کرده است و جلد آخر را نشاط رحمانی‌نژاد به فارسی برگردانده است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود