اگر چپ‌دست نباشید حتما تا به حال به این نکته توجه نکرده‌اید که انگار این دنیا بیشتر برای راست‌دست‌ها ساخته شده است! پس حتما زندگی در چنین دنیایی برای چپ‌دست‌ها مشکلاتی به همراه دارد که ما می‌خواهیم به چند نمونه از آن‌ها اشاره کنیم:

 

  • وقتی به بانک می‌روی با خودت خودکار ببر!

کسانی که راست‌دست هستند احتمالا تا به حال دقت نکرده‌اند که خودکارهایی که در بانک‌ها به زنجیر وصل هستند سمت راست قرار گرفته‌اند.اما چپ دست‌ها به خوبی به این نکته توجه کرده‌اند. چرا که نوشتن با این خودکار‌ها یکی از مشکلات اساسی چپ‌دست‌ها است.

 

  • عکس‌های لرزان!

این یکی دیگر از آن مواردی است که راست‌دست‌ها به آن توجهی ندارند اما برای چپ‌دست‌ها مشکل‌ساز است. دکمه شاتر دوربین‎های عکاسی! دکمه شاتر سمت راست دوربین قرار گرفته و همین باعث لرزش دست چپ دست‌ها در حین عکاسی می‌شود. البته دوربین‌ها و گوشی‌های لمسی امروزه این مسئله را تا حدی حل کرده‌اند.

 

 

  • زیپ شلوار!

پارچه‌ای که سمت راست زیپ شلوار، کاپشن و هر لباس زیپ دار دیگری قرار دارد باعث می شود چپ‌دست‌ها مجبور باشند به سختی با دست راست یا با همان دست چپ زیپ را ببندند!

 

  • کلاسورهای دردسر ساز!

اگر یک چپ‌دست اهل درس و کتاب و نوشتن هستید احتمالا اوایل نوشتنتان در دفترهای سیمی و کلاسورها حسابی از برخورد مداوم دستتان با حلقه‌های کلاسور و دفتر کلافه شده‌اید! مشکلی که بازهم یک راست‌دست درک نمی‌کند!

 

 

  • صندلی های دسته‌دار

معمولاً  همه‌ی راست‌دست‌ها در مدرسه و دانشگاه  شاهد اذیت شدن دوستان چپ‌دستشان از نشستن روی صندلی‌های دسته‌دار بوده‌اند. البته این مسئله با صندلی‌های مخصوص چپ‌دست‌ها به یک مشکل عادی و قابل حل تبدیل شده است.

 

 

  • رانندگی

تصور کنید یک راست‌‌دست هستید و می‌خواهید با دست چپ دنده را عوض کنید! کار خیلی سختی است!

دقیقا همین سختی برای چپ‌دست‌ها هم وقتی می‌خواهند با دست راست دنده عوض کنند وجود دارد. البته که کشورهایی هستند که جایگاه راننده در ماشین‌هایشان برعکس است.

 

  • نوازندگی

چپ‌دست ها در نوازندگی بعضی از سازها دچار مشکل می‌شوند. اما به مرور زمان و با تمرین این مشکل هم حل می‌شود. جالب است بدانید در نوازدگی بسیار موفق هستند و چند تن از مشهور ترین نوازدگان جهان چپ‌دست بوده‌اند.

مجید درخشانی آهنگساز و نوانده‌ی تار و سه تار کشورمان  یکی از همین نوازدگان چپ‌دست معروف جهان است.

 

 

  • دردسرهای غذا خوردن!

اگر در هنگام غذا خوردن کنار یک چپ‌دست نشسته باشید حتما چندباری آرنج دست چپش با آرنج دست راست شما برخورد کرده است. این موضوع هم باعث اذیت شدن خودشان می‌شود هم بغل دستی‌شان.

 

از دیگر مشکلات چپ‌دست‌ها می‌توان به کار کردن با قیچی، دسته‌های بازی، خواندن درجه‌های روی کتری و پارچ، کشیدن کارت در کارتخوان و… اشاره کرد. اما تمام نکاتی که در بالا گفته‌ایم همه به مرور عادی می‌شوند و چپ‌دست‌ها هم به این مشکلات عادت کرده‌اند. اما منکر سختی که قبل از این عادت کردن کشیده‌اند نمی‌توان شد!

 

در آخر بد نیست اسم چندتن از افراد چپ‌دست مشهور و تاثیرگذار دنیا را باهم مرور کنیم:

چارلی چاپلین، آیزاک نیوتن، لودویگ فان بتهوون، یوهان سباستیان باخ، لئوناردو داوینچی، میکل‌آنژ، پابلو پیکاسو، ویلیام شکسپیر، فریدریش نیچه، بیل گیتس، جرج مایکل، مهاتما گاندی، ، آمیتاب باچان، تام کروز، رابرت دنیرو، نیکول کیدمن، استیو مک‌کوئین، تیم آلن، سارا جسیکا پارکر، آنتونی پرکینز، سیلوستر استالونه، آنجلینا جولی، باراک اوباما، بیل کلینتون، جرج بوش پدر، جرالد فورد

 

چپ‌دست‌‌های عزیز، روزتان مبارک!

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود