به نظر شما یادگیری روش درست زندگی کردن برای ما لازم‌تر است یا یادگیری رشته‌های مختلفی مثل مهندسی،پزشکی، مدیریت، آشپزی، هنر و…
البته که هردو! ما به یادگیری هردو آن‌ها نیاز داریم. اما برای آموزش یکی مراکزی وجود دارد و برای دیگری نه.
همین قضیه باعث می‌شود که ما به پزشکان، مهندسان، مدیران، هنرمندان و… تبدیل شویم که شاید در حرفه‌شان موفق باشند اما روش درست زندگی کردن را بلد نیستند! خنده دار نیست؟! اینکه ما برای بهترین بودن تلاش کنیم اما از پس سر و سامان دادن ساده‌ترین و روزمره‌ترین مسائل زندگیمان برنیاییم!

self-awareness

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های ما درک محتوای عجیب و غریب ذهن خودمان است. ممکن است ما مانند صاحبان نهایی مغزهایمان به نظر برسیم اما در اکثر مواقع با آنچه که در درون آنها رخ می‌دهد غریب هستیم. مثلا دوستانمان شاید در چند دقیقه مکالمه بتواند تا حدی متوجه شود که چه در ذهن ما می‌گذرد اما خودمان غالباً آخرین نفری هستیم که از واقعیت درونمان آگاه می‌شویم!
حالا ما امروز می‌خواهیم به شما کمک کنیم که تا حد زیادی زمام افکارتان را در دست بگیرید و به ابزاری برای زنده ماندن و شکوفایی در دنیای مدرن مجهز شوید. ابزاری به نام هوش هیجانی

آلن دوباتن، نویسنده و فیلسوف سوئیسی و خالق کتاب‌های پرفروش تسلی بخشی‌های فلسفه و معنای زندگی، در سال ۲۰۰۸ موسسه‌ای آموزشی را با نام «مدرسه‌ زندگی» در نقاط مختلف جهان تاسیس کرد که مرکز اصلی آن در لندن است. هدف او از راه‌اندازی چنین مکانی به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی، سازماندهی مجدد دانش و هدایت آن به سمت زندگی بود.
«مدرسه‌ زندگی» اکنون یک سازمان جهانی است و مأموریتی برای کمک به مردم برای پیشبرد زندگی موفق‌تر دارد. این مدرسه به افراد کمک می‌کند تا خود را بهتر درک کنند، و با دستیابی به خودشناسی گام‌های موفق‌تری در جهت تصمیم‌گیری‌های بهتر در کار، عشق، روابط و.. بردارند.

می‌خواهیم با کمک مدرسه‌ی زندگی یاد بگیریم به آرامش برسیم و از زندگی‌مان بیشتر لذت ببریم.
آنچه در این مدرسه می‌آموزیم:

چگونه می توان شکست را تحمل کرد
چگونه می توان آرام تر و انعطاف پذیر تر شد

چگونه خود را بفهمید
• چگونگی تسلط بر معضلات روابط
• چگونگی کارآمدتر شدن در محل کار

آموزه‌های این مدرسه در ایران در قالب کتاب‌هایی در آمده است که ما امروز چهار مورد از این کتاب‌ها را به اختصار به شما معرفی می‌کنیم:

مصائب عشق:

تا به امروز هرچه درباره‌ی عشق در آثار ادبی و فیلم‌های عاشقانه خوانده‌ایم و دیده‌ایم ما را با درد هجران و رنجی که عاشق از نرسیدن به معشوق می‌کشد آشنا کرده است. اما در هیچ کدامشان به مشکلات،کشمکش‌ها و فراز و نشیب‌های پس از وصال اشاره‌ای نشده است. آلن دوباتن در این کتاب می‌کوشد تا نگاه ما را به مقوله‌ی عشق واقع‌گرانه کند تا پس از روبه‌رو شدن با واقعیت‌های زندگی شوکه نشویم. مصائب عشق ما را با واقعیت‌های دردناک و هولناک عشق آشنا می‌کند.

چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم:

این کتاب پیشنهاد خوبی است برای کسانی که چشمشان را بر روی حقایق زندگی مشترکشان بسته‌اند و  همه‌ی بگومگوها و کشمکش‌ها را به‌حساب «دعواهای عادی زن‌وشوهری» می‌گذارند. در صورتیکه در بیشتر مواقع این‌گونه نیست و ما با شروع رابطه‌هایی که از ابتدا محکوم به شکست بوده خود را فریب داده‌ایم!
این کتاب در سه بخش نوشته شده است. در بخش اول دلایلی که باعث می‌شود زندگی خود را پای یک آدم اشتباهی، تباه کنیم بررسی می‌شود. در بخش دوم این سوال مطرح می‌شود که چه موقع آماده‌ی ازدواج هستیم و برای این موضوع هشت ویژگی را مطرح می‌کند. بخش پایانی کتاب نیز به داستان‌ها و فیلم‌های عاشقانه و بلایی که بر سر ما می‌آورند مربوط می‌شود.

مصائب کار:

رایج‌ترین حس در خصوص کار حس شکست است. این احساس شکست دلایل مختلفی دارد، از جمله میزان درآمد کمتر از حد انتظار، نداشتن جایگاه مناسب در سازمان، عقب ماندن از آشنایان، اجرا نشدن طرح‌هایمان، حس پریشانی مداوم و سال‌ها خستگی و دلزدگی.
ما معمولا عادت داریم مصائب کاری و شکست‌هایمان را مربوط به خود و شخصیت و انتخاب‌هایمان بدانیم. اما این کتاب به ما می‌گوید بزرگترین علت شکست‌های کاری ما فراتر از خودمان است و مربوط به نظامی است که در آن زندگی می‌کنیم. پس تنها خودتان را مقصر نبینید!

چگونه عشق خود را پیدا کنیم:

این کتاب نه تنها برای افرادی که اول راه عشق هستند بلکه برای زوج های قدیمی هم حرف تازه‌ای دارد. دوباتن در چگونه عشق خود را پیدا کنیم درباره‌ی عشق و روابط انسانی سخن می‌گوید و شرح می‌دهد که چطور احساسات عاشقانه ما را به گونه‌ای دربرمی‌گیرند که تبدبل به شیفتگی می‌شوند و از آن رهایی نداریم! او به ما می‌گوید چگونه می‌توانیم با این احساس بالغانه رفتار کنیم و این موضوع را برای ما روشن می‌کند که احساسات عاشقانه‎ی ما از غریزه‌ی ما می‌آیند و  آگاهی پیدا کردن نسبت به ناخودآگاهمان ما را در تجزیه تحلیل این حس یاری می‌کند. این کتاب فصل جذابی هم راجع به عشق یک طرفه دارد که به خوبی خواننده را در این جریان راهنمایی می‌کند.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود