معمولا اگر یکی از کتاب‌های یک نویسنده پرفروش شود دیگر کتاب‌های او نیز با استقبال مخاطبینش مواجه می‌شود. مدتی است کتاب «دیگر دوستی موثر» از پیتر سینگر مورد استقبال زیاد شما ۳۰بوکی‌ها قرار گرفته است و همین موضوع ما را بر آن داشت تا از کتاب تازه منتشر شده‌ی این نویسنده غافل نشویم و آن را به محض انتشار به شما معرفی کنیم.

کتاب چپ داروینی :

پیتر سینگر، فیلسوف اخلاق استرالیایی و نظریه‌پرداز برجستۀ اخلاق زیستی، می‌کوشد بر پایۀ شواهدی که به‌ویژه از نظریۀ بازی‌ها وام گرفته، نشان دهد تفسیر دست‌راستی از سرشت انسان، بر پایۀ نظریۀ تکامل، ناصواب است و باید با تفسیری همکارانه که نفع فرد را در گرو نفع همگان می‌بیند جایگزین شود. سینگر در پی آشتی دادن داروینیسم با سوسیالیسم است. برای دستیابی به این مقصود، او نخست دو وصلت نامیمون تاریخی را هدف قرار می‌دهد. وصلت نخست، میان داروینیسم و سرمایه‌داری است. وصلت دوم نیز میان سوسیالیسم و مارکسیسم برقرار است. او می‌کوشد با باز کردن این دو گره، دو عنصر آزادشده، یعنی داروینیسم و سوسیالیسم، را با هم پیوند زند. اما این پیوند تنها هنگامی ممکن است که حک و اصلاحاتی در هر دو نظریه صورت گیرد.

پیتر آلبرت دیوید سینگر یکی از فیلسوفان معاصر استرالیا و استاد دانشگاه پرینستون در ایالات متحده آمریکا است. وی در حال حاضر به عنوان موثر‌ترین فیلسوف زنده شناخته شده است. او همچنین یکی از چهره‌های شاخص در شاخه‌های بیواتیک و حقوق حیوانات به شمار می رود. او عقاید جدی و سرسختی در مورد فقر زدایی، آزادی حیوانات و حیات طبیعی دارد و در تلاش است این عقاید را به طور گسترده در سطح جهان مطرح سازد.

Peter-Singer

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود