بیست و چند سالی از خلق جادوی هری‌پاتر توسط جی کی رولینگ گذشته اما هنوز که هنوز است بسیاراند کسانی که مسحور این جادو شده و رویای یک روز تنها یک روز در هاگوارتز بودن را در سر می‎‌پرورانند. رویایی ناممکن که شاید فقط در خواب بتوان به آن دست یافت. اصلا مگر ممکن است در هاگوارتز بود و درس جادوگری خواند؟
البته که ممکن است! تنها کافی‌ست جادوی هری پاتر را باور کنید. منتظر چه هستید؟
چمدان‌هایتان را ببندید. شنل‌هایتان را به تن کنید. دعوتنامه‌تان را از جغد نامه‌رسان بگیرید و محیای سفر به دنیای اعجاب‌انگیز جادو شوید. کلاه گروه‌بندی در هاگوارتز انتظار شما را می‌کشد! چوب‏‌های جادویتان را به دست گرفته و آماده آموزش شوید!

چهارگانه تاریخ جادوگری

به کوشش کتابخانه بریتانیا

مترجم: ویدا اسلامیه

ناشر: تندیس 

تاریخ جادوگری درست همان چیزی‎‌ست که برای ورود به دنیای جادویی هری پاتر نیاز دارید. این مجموعه کتاب چهارگانه، به نوعی تمام آنچه را که هری و دوستانش در هاگوارتز آموزش دیده‌اند مانند وِردهای جادویی و شیوه مقابله در برابر جادوی سیاه، معجون‌پزی و گیاه‌شناسی، پیشگویی و نجوم و مراقبت از موجودات جادویی را به شما نیز آموزش می‌دهد. البته با اندکی ملات بیشتر! شما با مطالعه این کتاب به حقایق نهفته در پیشینه سنگ کیمیا، غول‌های غارنشین دردسرساز، اژدهایان غول پیکر و علت جیغ کشیدن مهرگیاه و همچنین راز دفتر یادداشت لئوناردو داوینچی پی برده و از طراحی‌ها و پیش‌نویس‌های رولینگ و تصویرسازی‌های زیبای کتاب نیز لذت خواهید برد.

این کتاب شما را با خود به دورترین گوشه‌های جهان و هزاران سال عقب‌تر برده و در هر چیزی که کوچک‌ترین ربطی به جادو و جادوگری داشته باشد سرک می‌کشد. گویی هری پاتر تنها بهانه‌ای‌ست برای بررسی تاریخ غنی و دیرپای جادوگری که از قضا در شکل‌گیری جهان داستانی هری‌پاتر نیز نقش پررنگی داشته است.

چهارگانه تاریخ جادوگری بیست سال پس از انتشار اولین نسخه هری‌پاتر در سال ۲۰۱۷ به کوشش کتابخانه‌ بریتانیا از پژوهش میان چندین و چند کتاب مرتبط با جادو و جادوگری به دست آمده و در ایران نیز با ترجمه ویدا اسلامیه توسط نشر تندیس که ناشر کتاب‌های هری‌پاتر نیز هست منتشر شده است.

شما را به تماشای فهرست و تعدادی از این تصاویر جذاب دعوت می‌کنیم:

مجلۀ اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود