اوریانا فالاچی ‏(۲۹ ژوئن ۱۹۲۹ – ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۶) روزنامه‌نگار، نویسنده و مصاحبه‌گر سیاسی برجسته‌ی ایتالیایی بود که در شهر فلورانس متولد شد و در ۷۷ سالگی در همان شهر درگذشت. وی در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان یک چریک ضد فاشیسم فعالیت می‌کرد.

آنچه بیش از هر چیز به معروفیت فالاچی کمک نمود، مجموعه مصاحبه‌های مفصل و مشهور او با رهبران سرشناسی همچون یاسر عرفات، ذوالفقار علی بوتو، ایندیرا گاندی، گلدا مایر، ملک حسین، معمر قذافی، جرج حبش و هنری کیسینجر بود.

6-3-24

اوریانا هنوز بیست ساله نشده بود که نوشتن در روزنامه‌ها را آغاز نمود و به قول خودش قدرت واژه‌ها را کشف کرد.
به خاطر قدرت بیان بالا، درک خاص سیاسی، جسارت فوق‌العاده به سرعت از نویسنده‌ی ستون کوچکی در یک روزنامه محلی، به خبرنگاری بین‌المللی که برای تعدادی از معتبرترین نشریات اروپا قلم می‌زد تبدیل شد.
هر جای دنیا که در آن زمان کانون خبری و رسانه‌ای جنگ قدرت بین زورمداران بود او را به خود جذب می‌کرد.

فالاچی در پی سال‌ها فعالیت حرفه‌ای خود، موفق به دریافت جوایز معتبر بسیاری شد.

نام او در ایران در اواخر دهه چهل شمسی با ترجمه آثارش علیه جنگ ویتنام و حکومت‌های دیکتاتوری باقی‌مانده در اروپا (یونان، اسپانیا و پرتغال) مطرح گردید.

اوریانا فالاچی یک بار در سال ۱۳۵۱ برای مصاحبه با محمد رضا پهلوی و بار دیگر در سال ۱۳۵۸ برای مصاحبه با آیت الله خمینی و مهندس بازرگان به ایران سفر کرد.

جنس ضعیف، زندگی جنگ و دیگر هیچ، نامه به کودکی که هرگز زاده نشد و گفت‌وگوهای اوریانا فالاچی ازکتاب‌های اوست.

 

شما می‌توانید با استفاده از کد تخفیف Fallaci و از طریق این لینک کتاب‌های اوریانا فالاچی را با ۳۰% تخفیف از سایت ۳۰بوک خریداری نمایید.

 

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود