مدتی پیش انتشارات دانشگاه آکسفورد (OUP) کتابی با عنوان «فرهنگ لغات رولد دال» منتشر کرد که همچون کتاب‌های رولد دال، نویسنده‌ی انگلیسی، با استقبال عجیبی روبرو شد. در این کتاب، کلمات و اسامی که این نویسنده در کتاب‌هایش استفاده کرده، توسط دکتر سوزان رنی، استاد دانشگاه، گردآوری شده بود.

طبق گزارش بوکسِلِر، این انتشارات قرار است در سال پیش رو دو کتاب دیگر از این دست منتشر کند. یکی از این کتاب‌ها، یک فرهنگ لغات مصور با عنوان «گوبل فانک» و شامل اصطلاحات ذکر شده در داستان‌های رولد دال خواهد بود.

این کتاب‌ها هم توسط دکتر رنی نگارش می‌شوند و قرار است سال آینده در یکصدمین سالگرد تولد رولد دال رونمایی شوند.

رولد دال یکی از محبوب‌ترین نویسندگان داستان‌های کودکان بود. آثار او در زمینه‌ی ادبیات کودکان و نوجوانان همواره مورد استقبال مخاطبین بوده‌اند. دال نویسنده‌ای چیره‌دست بود که دنیای کودکان را به خوبی می‌شناخت. داستان‌های کوتاه او بخاطر پایان غافلگیر کننده‌شان مشهور هستند. داستان‌های کودک و نوجوان او غالبا غیراحساساتی و خوفناک با چاشنی طنز تلخ هستند و در آن‌ها شخصیت‌های بزرگسال شروری که دشمن قهرمان کوچک هستند حضور می‌یابند که با پیروزی شخصیت خوب داستان خاتمه می‌یابند.

جیمز و هلوی غول پیکر، چارلی و کارخانه‌ی شکلات سازی و ماتیلدا عناوین برخی از آثار این نویسنده‌ی انگلیسی هستند. تا کنون فیلم‌های بسیاری بر اساس داستان‌های وی ساخته شده است.

در بسیاری از منابع کتابخوانی اشاره شده است که کتاب‌های رولد دال جزء کتاب‌هایی هستند که باید حتما در کودکی خوانده شوند.

خرید آنلاین کتاب

_ فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود