اگر از ایسم های ادبی در هراسید این کتاب به داد شما خواهد رسید!

این کتاب پیشنهادی است برای مطالعه‌ای فراتر از تفریح! کتابی که بعد از مطالعه‌اش می‌توانید سبک هر نویسنده‌ای که مد نظرتان هست را به خوبی درک کنید. «مکتب‌های ادبی» علاوه بر اینکه پیشنهادی اساسی و کارآمد برای اهالی ادبیات و هنر است، برای دیگر افراد نیز یک سیر آشنایی کامل و دقیق با جهان ادبیات را رقم می‌زند.
آنچه که مطالعه‌ی این کتاب را برای خواننده راحت می‌کند، نمونه متن‌هایی است که نویسنده از هر مکتبی در پایان هر فصل در اختیار خواننده قرار می‌دهد تا علاوه بر شناخت بستر تاریخی مکاتب، با نویسندگان و متن‌هایی که در این مکتب نوشته شده است نیز آشنا شود.

«مکتب های ادبی» جامع‌ترین کتاب در مورد سبک‌های ادبی است که مرحوم رضا سید حسینی آن را نگاشته است. این کتاب دوجلدی که اینک به چاپ جلد اول بیستم و جلد دوم نوزدهم، رسیده است نخستین بار در فروردین ماه ۱۳۳۴ انتشار یافت و بعد از آن بارها تجدید چاپ و ویرایش شد.

شاید با تمام توضیحات بالا کم وبیش دستتان آمده باشد که «مکتب‌های ادبی» کتابی است که وجودش در کتابخانه‌ی هر کتابخوانی لازم است. چرا که می‌توانید هر زمان لازم بود برای فهم ادبی بیشتر به آن مراجعه کنید.

سید حسینی در مقدمه این کتاب آورده:

»من این کتاب را در آغاز به عنوان راهنمای ساده و فهرست وار برای آشنائی با «ایسم» های گوناگون ادبی نوشته بودم به امید اینکه در آینده، اساتید متخصص و نویسندگان و محققان آثار کاملتری در این مورد ارائه کنند، اما چنین نشد و کتاب به عنوان یگانه منبع و حتی کتاب درسی درباره مکتب ها باقی ماند

images

رضا سیدحسینی متولد اردبیل (۲۲ مهر ۱۳۰۵ – ۱۱ اردیبهشت ۱۳۸۸) نویسنده و مترجم ایرانی است. سیدحسینی همچنین سرپرست و عضو اصلی تألیف و ترجمهٔ مجموعهٔ شش جلدی «فرهنگ آثار» بوده است. از سیدحسینی تاکنون ۳۴ جلد کتاب منتشر شده است که می‌توان به ترجمه‌هایی از آندره مالرو، مارگریت دوراس، یاشار کمال، ناظم حکمت، ژان پل سارتر، آندره ژید، آلبر کامو، توماس مان، ماکسیم گورکی، بالزاک، جک لندن، چارلی چاپلین و… اشاره کرد.

4-1

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود