حتما در اطرافتان به افرادی که چندین کار را به صورت همزمان پیش می‌برند برخورد کرده‌اید. احتمالا حسرت هم خورده‌اید که چرا خودتان نمی‌توانید اینگونه باشید! اما انجام دادن چند کار بصورت همزمان چه فایده اگر هیچ نتیجه قابل توجهی از هیچکدام نگیریم؟!

به نظر کال نیوپورت، نویسنده کتاب «مینیمالیسم دیجیتال»، اگر به جای انجام دادن همزمان چند کار، تلاش کنیم تمرکزمان را روی یک کار بگذاریم حتما نتیجه بهتری خواهیم گرفت. البته متمرکز بودن کار راحتی نیست! نیوپورت هم در این راه رهایمان نکرده و دست به  نگارش کتابی زده است که راهنمای خوبی‌ست برای متمرکز بودن در دل این دنیای پر هیاهو!

پاکسازی دیجیتال (معرفی کتاب مینیمالیسم دیجیتال)

پس اگر دلتان می‌خواهد از شر حواس پرتی‌های گاه و بی گاهتان خلاص شوید و بتوانید یکبار هم که شده روی کاری تمرکز کنید و نتیجه خوبی بگیرید، سری به این کتاب بزنید. این کتاب به شما کمک می‌کند بتوانید دست از چک کردن مداوم فضاهای مجازی بردارید و به جای آن وقتتان را روی کار مهمتری بگذارید.

بد نیست ببینیم منظور نیوپورت از کار عمیق چیست؟
کار عمیق فعالیت‌هایی حرفه‌ای با تمرکز کامل و به دور از حواس‌پرتی‌ست که باعث می‌شود از توانایی‌های شناختی‌مان بیشترین بهره را ببریم. این کوشش‌ها باعث می‌شود علاوه بر ارتقا مهارت‌هایمان، از ظرفیت‎های فکریمان هم تا حد توان استفاده کنیم.

کتاب کار عمیق از دو بخش تشکیل شده است.

  • بخش اول آن به اهمیت ترویج روش کار عمیق در پیشبرد حرفه‌ها و مشاغل مختلف پرداخته است.
  • بخش دوم نیز برنامه دقیقی را در قالب چهار قانون ارائه می‌دهد تا با پیروی از آن‌ها از عادات اشتباهمان دست بکشیم و آماده کسب مهارت تمرکز شویم.

همچنین این کتاب ما را به سفری در داستان‌های مهم و مرتبط با کسب مهارت تمرکز از افراد مختلف می‌برد. مثلا داستانی از کارل یونگ که برای تقویت تمرکزش دست به ساخت خانه‌ای سنگی درمیان جنگل می‌زند. و یا داستان یکی از پیشگامان فضای مجازی که برای اینکه بتواند با خیال راحت و به دور از هیاهو کتابش را بنویسد یک بلیت رفت و برگشت از آمریکا به ژاپن می‌گیرد و در هواپیما کتابش را تمام می‌کند!

کتاب کار عمیق از زمان انتشارش در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال و آمازون قرار گرفته است و یک پیشنهاد مطالعه عالی برای کمک به کسب موفقیت در این دنیای پر از آشوب است.

 

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود