با توجه به استقبال خوب مخاطبین مجله ۳۰بوک از رمان طنز دوازده صندلی و پرفروش شدن این رمان در کمترین زمان، بر آن شدیم تا رمان دیگری در این زمینه به شما علاقه‌مندان رمان‌های طنز معرفی کنیم.
احتمالا نام یوناس یوناسن نویسنده‌ی سوئدی و کتاب‌های پرفروشش «دختری که پادشاه سوئد را نجات داد» و «پیرمردی صدساله که از پنجره بیرون پریده و ناپدید شد» به گوشتان آشنا باشد. پیشنهاد امروز ۳۰بوک، آخرین اثر ترجمه شده‌ی این نویسنده به زبان فارسی است که خواندنش مانند دیگر آثار این نوسنده خالی از لطف نخواهد بود.

30625-13
84429
41771

اندرس قاتل ومعنای هرآنچه هست

رمانی طنزآلود که به‌ اندازۀ دیگر رمان‌های پرفروش یوناسن، مخاطبانش را به خنده وامی‌دارد. این کتاب اثری است سرراست، خواندنی و مفرح که با تخیلی غنی و به شکل هوشمندانه‌ای ابلهانه، شخصیت‌های عجیب و دوست‌داشتنی‌اش را در ماجرای حماقتشان دنبال می‌‌کند. «اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست» یک ماجرای پرگره است که به ما یادآوری می‌کند هیچ‌وقت برای شروعی دوباره دیر نیست. هیچ‌وقت دیر نیست که بفهمیم در زندگی چه چیزی واقعاً اهمیت دارد.

ماجرای این رمان از یک هتل درب‌وداغان در جنوب استکهلم آغاز می‌شود؛ جایی که در آن پنج هزار کرون گم شده است. بدتر اینکه پول‌ها مال اندرس‌قاتل، آدمکشِ ساکن اتاق شمارۀ هفت است. پر پرسون، مسئول پذیرش هتل، می‌خواهد سرش به کار خودش گرم باشد و تصمیم ندارد به دست اندرس‌قاتل کشته شود. یوهانا کیالندر، که خودش را زورکی در هتل جا کرده، کشیشی ازکاربیکارشده است که از هفتۀ پیش دیگر کشیش‌نشینی هم ندارد، اما درست در همین لحظه دو چیز در چنگ اوست: پاکتی حاوی پنج هزار کرون و یک ایدۀ محشر…

 اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست، ماجرای دو آدم زیرک و پول‌دوست است و یک قاتل خشن. در لا‌به‌لای ورق‌های این کتاب مشخص می‌شود که آیا این‌دو می‌توانند اندرس‌قاتل را تبدیل به کارخانۀ پولسازی کنند یا سر خودشان به باد می‌رود.

 

jonasjonasson

نویسند‌ه‌ی کتاب، یوناس یوناسن، که داستان‌نویسی را دیر آغاز کرد، خیلی زود به شهرت رسید. او با تکیه بر آدم ‌ها وماجراهای تاریخی، به ساختنِ فضاهایی می‌پردازد که انواعِ تناقض‌های رفتاری و جنونِ روایی موجود در آن باعث شده او را صاحبِ نوعی جدید از ادبیاتِ طنز می‌دانند. شخصیت‌های کتاب‌های او به دور از تیرگی، خشکی و عبوسی معمول قهرمانان رمان‌های اسکاندیناوی هستند. میلاد شالیکاریان رمان اندرس‌قاتل و معنای هرآنچه هست به قلم یوناس یوناسن را به فارسی برگردانده و انتشارات چترنگ آن را منتشر کرده است.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود