بزرگی و پیچیدگی جنگ جهانی دوم، این رویداد جهانی را هنوز که هنوز است در حافظۀ جمعی بشریت زنده نگه داشته است. این دورۀ تاریخی، نویسندگان، کارگردانان و هنرمندان بسیاری را مجذوب خود کرده و زمینۀ خلق آثار بسیاری بوده و هست.

کتاب پیشنهادی امروزمان نیز عاشقانه‌ای‌ست از دل جنگ جهانی و روایت جذابی‌ست برگرفته از ماجرایی واقعی در همین دوران.

رز سفید، جنگل سیاه داستان دختری آلمانی‌ست که در کلبۀ کوچک خانواده‎اش در جنگل سیاه زندگی‌ می‌کند. او در جنگل سرباز زخمی آمریکایی را پیدا می‌کند که به مراقبت بسیاری نیاز دارد. دختر در دوران مراقبت از سرباز تلاش می‌کند هویت واقعی او راکشف کند و در همین دوران آرام آرام به یکدیگر اعتماد می‌کنند. همین اعتماد زمینه ساز یک رابطۀ پرشور و احساسی و اتفاقات بعدی آن می‌شود.

برشی جذاب از کتاب را با یکدیگر بخوانیم:

لحافی ضخیم از برف بر زمین نشسته بود و تا‌جایی‌‌که چشم کار می‌کرد همه‌جا پوشیده از برف بود. چشمانش را بست و دو ثانیه تأمل کرد: زوزه‌ی ترسناک باد، خش‌خش شاخه‌های درختان پوشیده از برف، صدای ‌نفس‌ها و تپیدن قلبش. آسمان شب در بالای سرش از میان ابرها می‌درخشید. همچنان به راهش ادامه می‌داد و صدای کوفتن گام‌هایش به گوش می‌رسید. کجا برای این کار از همه بهتر بود؟ چه‌کسی پیدایش می‌کرد؟ فکر اینکه کودکانْ درحال برف‌بازی اتفاقی با بدن بی‌جانش برخورد کنند فراتر از تحملش بود. شاید بهتر بود بازمی‌گشت و حداقل یک روز دیگر به خودش رحم می‌کرد. اشک گوشه‌ی چشمانش را پر کرد و از پوست یخ‌زده‌ی صورتش به پایین غلتید. به راهش ادامه داد.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود