فریده خلف دختری است اهل جامعه ایزدی روستای کوچو در عراق. نوزده ساله بود که داعش به کوچو حمله کرد و او دوستانش را به بردگی برد و فروخت. او پس از اینکه به شدت مورد تجاوز قرار گرفت، چندین ماه از سوی عناصر داعش خرید و فروش می‌شد. تا اینکه با شجاعتی که داشت بالاخره توانست از چنگال داعشی‌ها فرار کند. او در اردوگاه مهاجران عراقی به مادر و برادرانش پیوست و در سال ۲۰۱۵ پناهندگی آلمان به وی اعطا شد.

دختری که از زندان داعش گریخت حاصل مصاحبه‌های آندریا سی. هافمن نویسنده، خبرنگار و متخصص خاورمیانه و وضعیت زنان در کشورهای مسلمان، با فریده خلف است. این کتاب روایتی‌ است از درد و رنج و در عین‌حال امید و اراده برای زندگی. فریده در این کتاب نه تنها از اسارت و اتفاقات وحشتناکی که برایش افتاد می‌گوید، بلکه زندگی تحت سلطۀ حکومتی را به تصویر می‌کشد که خود را تنها نژاد برتر جهان می‌داند.

 

احمد رشید، نویسنده کتاب «طالبان» درباره «دختری که از زندان داعش گریخت» نوشته است: روایتی تکان‌دهنده از دختر جوان ایزدی که از کاشانه‌اش در کوچوی عراق دزدیده شد و به‌عنوان برده جنسی توسط داعش فروخته شد.

فریده خلف جنگید و به خاطر مقاومت و نقش رهبری‌اش برای نجات دختران دیگر از سرنوشت دهشتناکی که انتظارشان را می‌کشید، به‌دست داعش شکنجه شد. پس از فرار، به جسارت بیشتری نیاز بود تا داستان را برای آندریا هافمن، خبرنگار آلمانی روایت کند.
او این جسارت را به خرج داد و حالا ما شما را به مطالعه‌ی این سرنوشت تلخ اما سرشار از امید و پیروز ی دعوت می‌کنیم.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود