به نقل از هنرآنلاین: مجموعه شعر «عاشقانه‌های رنو پیر قرمز» نوشته‌ی حمیدرضا شکارسری، شاعر و منتقد ادبی، حدود ۶۰ تا ۷۰ شعر عاشقانه را در برمی‌گیرد. شکارسری در رابطه با این اثر گفته است:

در تاریخ شعر عاشقانه و شعر تغزلی شخصیت‌های اصلی عاشق و معشوق هستند ولی در این اشعار عاشقانه شخصیت دیگری (سومی) یعنی رنو پیر قرمز شخصیت اصلی است؛ از این بابت شاید بتوان گفت با این روایت‌های عاشقانه نگاه یا دریچه تازه‌ای به شعر باز شده است.

hamidreza-shekarsari

این اشعار سبک نو طی ۱۵-۱۶ سال گذشته حول و محور شخصیت سوم (رنو) سروده شده است و تلاش داشتم این اشعار حالت فانتزی نداشته باشند.

این اشعار سبک نو همه شعر جنگ اما در ژانر ضدجنگ و در آرزوی صلح است. سعی کردم با نزدیک شدن به حوادث فعلی جهان یعنی جنگ‌های نیابتی و تروریستی و حوادثی که سال‌های اخیر شکل جنگ را تعیین کرده شعرها حالت معاصرتر پیدا کند.

از این شاعر عناوینی چون «هر شاعر درختی‌ست»، «چتر شورشی»، «پرانتزهای شکسته»، «مجموعه شعر»، «باز جمعه‌ای گذشت»، «گزیده ادبیات معاصر»، «حماسه کلمات: نقد و بررسی ۲۰ سال شعر دفاع مقدس»، «رد پا بر لبه تیغ: مجموعه شعر»، «عاشقانه‌های تاریک‌روشن»، «هفتاد و دو قطره اشک عاشورایی»، «زیست در من جمعی»، «تنها برف کوچ نکرده ‌است» و «ضریح ساده» منتشر شده است.

کتاب «حماسه کلمات» مجموعه نقد و بررسی بیست سال شعر دفاع مقدس در سال ۱۳۸۰ به عنوان اثر برگزیده جشنواره دو سالانه انتخاب کتاب دفاع مقدس در بخش شعر شده است.

فروشگاه اینترنتی ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود