اصولا وقتی اهالی سینما و کارگردانان سروقت اقتباس از رمانی برای ساخت فیلم می‌روند، آن رمان حسابی مورد استقبال قرار گرفته و جایش را بین مخاطبین بازکرده است.
مانند رمان «زنی در قاب پنجره» نوشته ای.جی.فین که نه تنها از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال ۲۰۱۸ و نامزد عنوان بهترین کتاب معمایی و هیجان انگیز سال ۲۰۱۸ از نظر کاربران سایت گودریدز شد، بلکه فیلمی هم به کارگردانی جو رایت و بازی گری اولدمن و ایمی آدامز در سال ۲۰۱۹ از آن ساخته شده است.

داستان این کتاب، روایت زندگی زنی به نام آنا است که در خانه‎ای چندصد ساله و بزرگ، پر از دالان و اتاق‌هایی با معماری قرن نوزدهمی به تنهای زندگی می‌کند. فضای دلهره آور خانه و همچنین تنهایی و شخصیت مرموز و افسرده زن، نوید داستانی پر رمز و راز و هیجان انگیز را به مخاطب می‌دهد.

احساس می‌کنم خودم مرده‌ام. مرده‌ام، اما نرفته‌ام. به تماشای زندگی ایستاده‌ام که در اطرافم حرکت می‌کند و به جلو می‌رود و من ناتوان از مداخله هستم.

 

آنا هروز از پشت پنجره عمارت به مردم و زندگی که در بیرون از آن عمارت جریان دارد نگاه می‌کند و بیش از همه به تماشای زندگی زن و شوهری جوان و فرزندشان که در همسایگی او هستند، علاقه دارد. زندگی‌ای که به نوعی او را به یاد زندگی از دست رفته خودش می‌اندازد.

فضای این کتاب مملو از ابهام و تعلیق است و مطالعه آن به معنای ورود به دنیایی دلهره‌آور است که به راحتی رهایتان نمی‌کند. دنیایی همچون دنیای آثار آلفرد هیچکاک.

پس اگر کشف معماهای نهفته در دل این داستان برایتان جذاب است ما مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‎دهیم.

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود