سلام ۳۰بوکی های عزیز

در این یادداشت نگاهی می‌اندازیم به عناوین پرفروش هفته‌ی اول خرداد. در این هفته پرچم کتاب‌های روانشناسی و خودیاری بالاست.

خودت را به فنا نده

هیچ دانش و حکمتی بالاتر از دانشی که خود آن را تجربه کرده باشید نیست.

نام کتاب دوستانه نیست. چه اصل انگلیسی آن چه ترجمه فارسی آن.
خود نویسنده هم کتاب خود را یک سیلی به صورت خواننده توصیف می‌کند. اما آنچه آماج حمله این کتاب است چیست؟
آنچه کتاب موجب به فنا رفتن ما می‌داند همین زمزمه‌های ذهن ماست که مدام در گوش ما این را می‌خوانند که خیلی تنبل و خرفتی و اصلا به درد هیچ کاری نمی‌خوری.
این کتاب به کسانی اختصاص دارد که آن خودگویی‌های بی‌حاصل را تجربه کرده اند. جریان بی‌پایان شک و بهانه، زندگی روزمره را به گند می‌کشد.
این کتاب سیلی دنیاست که بیدارت کند.
نقطه قوت کتاب وامداری نویسنده از افکار فیلسوفان بزرگ است. از سقراط، سنکا و اپیکتتوس تا هوسرل، هایدگر و ویتگنشتاین. این همان حلقه مفقوده کتاب‌های خودیاری جدید است. امری که قبلا توسط دیل کارنگی انجام می‌شد.

لینک خرید این کتاب

مشکلات را شکلات کنید

هر کس عظیم‌تر از آن است که می‌اندیشد.

از بدو ورودمان به این دنیا با حجمی از مشکلات روبرو شده‌ایم که با توجه به توانایی‌هایمان در طول زمان این مشکلات بیشتر و بزرگتر شده‌اند. گاهی بعضی از افراد بزرگترین راه حل را، پاک کردن صورت مساله از طریق نادیده انگاشتن آن می‌دانند این در حالی است که عده‌ای هم هستند که به استقبال مسائل و شرایط دشوار می‌روند هر چند آنها آزرده می‌شوند اما می‌دانند بهترین راه حل، فائق آمدن بر دشواری هاست.

از جمله اهداف این کتاب این است تا بگوید توانمندی‌ها و ظرفیت‌های افراد، متفاوت است و گسترش قدرت درونی خود، می‌تواند مشکلات را حل کند.

نویسنده سعی کرده ابعاد مختلف مشکلات را برای خوانندگان روشن کند و با بیان داستان‌ها و سرگذشت‌های اغلب واقعی و ملموس اراده انسان را در رویارویی با مشکلات نشان و افزایش دهد و به آنها یادآوری کند که زندگی تماما یک فرصت است. و چالشی هستند که سبب رشد و تغییر انسان می‌شوند.

همانند نردبانی برای صعود به بالاترین‌های زندگی و هدف، از آن‌ها می‌توان استفاده کرد.

لینک خرید این کتاب

معجزه شکرگزاری

به راستی که زندگی می‌تواند بیش از آن چیزی شگفت‌آور باشد که شما حتی در دوران کودکی می‌پنداشتید.

راندا برن در این کتاب برای ۲۸روز تمرین شکرگزاری قرار داده است. و این تمرینات طوری تنظیم شده‌اند که از آن برای متحول کردن وضعیت سلامت، پول، شغل و روابط خود می‌توان استفاده کرد. این تمرینات عالی و ساده به گونه‌ای هستند که افراد بعد از انجام یک دوره، به صورت عادت همیشگی آن‌ها را انجام می‌دهند.

 

لینک خرید این کتاب

شرمنده نباش دختر

 

برای رسیدن به اهداف، با چالش‌های زیادی روبرو هستیم، ترس به سراغمان می‌آید و نظرات دیگران ما را به دام می‌اندازد و ممکن است حتی ما را از راه اصلی خودمان دور کند.

ریچل هالیس نویسنده این کتاب می‌داند که بسیاری از زنان به جای این که درک کنند چه کسی هستند و چه چیزهایی می خواهند، در طول زمان بهشان هویتی به نسبت افراد دیگر تحمیل شده است و تنها در واژگانی همچون همسر، مادر، دختر، کارمند و غیره تعریف شده‌اند.

بیرون آمدن از این حاشیه امن اما به هر حال تحمیلی سخت است و خود واقعی ما نیست. ما باید به‌دنبال اهداف و رؤیاهایمان برویم، و با قبول شرایط باید جسارت و شجاعت به‌خرج دهیم. مردم می‌گویند یک دختر خوب هیاهو به‌پا نمی‌کند. بسیارخوب، من اهمیتی به این حرف نمی‌دهم. من بیشتر به تغییردادن دنیا اهمیت می‌دهم تا نظراتی که آدم‌هایش درموردم دارند.

لینک خرید این کتاب

حالا نوبت می رسد به کتاب های ادبیات. در این هفته دو رمان خارجی در لیست ما جاخوش کرده اند.

ناتور دشت

 

اثری بسیار برجسته و شاخص در ادبیات آمریکا از جروم دیوید سلینجر است که در سال ۱۹۵۱ منتشر شده است. و در مقام ۷۲ از سوی مجله گاردین قرار گرفته است. این رمان داستان شخصی به نام هولدن است. نویسنده توانسته اوج هنر خود را در لایه لایه رفتارهای او چنان به نمایش بگذارد که به راحتی از تاریک‌ترین و پنهان‌ترین اتفاقاتی که ممکن است در گوشه ذهنش دفن شده باشد صحبت ‌کند. شخصیت این کتاب خیلی بی پروا و حتی بی ادبانه با مخاطب صحبت می کند. این شخصیت در برابر روانکاو قرار می‌گیرد و سرگذشت خود را برای او بازگو می‌کند.

از جنجالی‌ترین حواشی این کتاب می توان به ترور جان لنون اشاره کرد. قاتل این هنرمند معروف ادعا کرد تحت تاثیر شخصیت رمان ناتور دشت دست به این کار زده است.

لینک خرید این کتاب

مردی به نام اوه

 

کسی که از این رمان خوشش نیاید بهتر است هیچ کتابی نخواند. این نقل قولی از مجله آلمانی اشپیگل است که روی جلد کتاب نقش بسته است و گویا می خواهد با هر که این کتاب را نخرد تسویه حساب کند..

رمان مردی به نام اوه اولین رمان نویسنده سوئدی، فردریک بکمن است که پرفروش‌ترین کتاب سال سوئد و رتبه یک نیویورک تایمز را از آن خود کرد. و براساس آن فیلمی با همین عنوان ساخته شد که نامزد جایزه اسکار نیز شد و توانست بر محبوبیت خود بیفزاید.

همچنین شخصیت دوم این داستان، پروانه، زنی ایرانی، خوش‌ قلب و دوست‌ داشتنی است که مسیر زندگی اُوه را عوض می‌کند.

لینک خرید این کتاب

 

فروشگاه اینترنتی کتاب ۳۰بوک

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود